Çin restoranı Shang Palace yeniden kapılarını açtı

Shang Palace

Last Updated on 22 Kasım 2021 by Yaşar Çelik

İstanbul’un en sevilen Çin mutfağı restoranı Shang Palace yeniden kapılarını açtı.

İstanbul’un kalbi Beşiktaş’taki Boğaz’a nazır konumunda, Asya ve Türk misafirperverliğinin mükemmel birleşimini sunan Shangri-La Bosphorus, Istanbul’un ödüllü imza restoranı Shang Palace, profesyonel şefleri ve efsanevi Kung Fu Tea Master’ın özel servisiyle, 16 Kasım’dan itibaren misafirlerini yeniden ağırlamaya başladı.

Tarifleri yüzyıllara dayanan zengin geleneksel Çin ve Kanton Mutfağı’nı modern yorumlarla sunan ödüllü restoran, özel sunumları, imza lezzetleri ve göz alıcı ambiyansıyla misafirlerini bekliyor.

Yeni Şefler, İmza Lezzetler

Shang Palace’ta yetenekli şeflerin özel sunumlarla hazırladıkları imza yemekler, hem damaklara hem de gözlere hitap eden bir lezzet şöleni sunuyor. Uzun yıllar boyunca, çok sevilen Çin Mantısı “Dim Sum” ya da Çin Eriştesi “Noodle” gibi tarifler üzerinde çalışarak uzmanlaşan şefler, ana vatanları Çin’in zengin gastronomi mirasını İstanbullularla buluşturuyor.

Görsel olarak misafirlerin favorisi olan El Açması Çin Eriştesi “La Mian”ın hazırlığı, şefin el çabukluğu ve ustalıkla yaptığı hazırlık ile izleyenleri adeta büyülüyor. İki aşamalı sunumu ve eşsiz lezzetiyle restoranın özlenen lezzetlerinden Fırında Kızartılmış Bütün Pekin Ördeği ise şehrin en özel gastronomi deneyimlerinden biri…

Sichuan Usulü, Bal ve Siyah Sirke ile Kızartılmış Çıtır Bonfile Dilimleri, “XO” Sosuyla Lezzetlendirilmiş Salatalık ve Siyah Fungus Mantarlı Ördek Salatası, Acı Ekşi Deniz Mahsülleri Çorbası, Wok’ta Acı Sosla Pişirilmiş Kuzu Pirzola ve Sarmısak Soslu Şehriye Eşliğinde Buharda Pişirilmiş Deniz Tarağı gibi pek çok özlenen lezzeti de restoranda deneyimlemek mümkün.

Shang Palace

Otantik ve etkileyici sunumu ile “Kung Fu Tea Master”

Shang Palace, sürpriz sunumlara da yer veriyor. Şehrin tek “Kung Fu Tea Master”ı, temeli dövüş sanatlarına dayanan bir çay servisi ile misafirlerini büyülüyor. Kung Fu’dan esinlenen ve Çin halk kültürünün en özel örneklerinden olan bu çay seremonisi, Shang Palace misafirlerine adeta görsel bir şov sunuyor.

Yarım asırlık tarihiyle Shangri-La Hotels & Resorts’un imza restoranı olan Shang Palace; Hong Kong’tan Paris’e, Beijing’ten, Dubai’ye birçok önemli metropolün vazgeçilmez adreslerinden. İstanbullular ise yine, yeniden; keyifli sosyal buluşmalar ve şehrin en sevilen gastronomi deneyimi için Shang Palace’ta bir araya geliyor.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için: 0212 275 88 88