Nurçin Çakmaklıoğlu Meta Turizm’in yeni Genel Müdür Yardımcısı

Meta Turizm'in yeni Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Çakmaklıoğlu oldu.

Last Updated on 3 Ocak 2022 by Yaşar Çelik

Güven ve profesyonellikten ödün vermeyen kaliteli hizmet anlayışıyla 20 yıldır sektörün tercih edilen markalarından biri olan Meta Turizm’in yeni Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Çakmaklıoğlu oldu.

2002 yılından bu yana birçok toplantı ve organizasyona başarı ile imzasını atmış olan Meta Turizm, verdiği hizmetlerde yüksek kaliteyi ekonomik bütçelerle hayata geçirmeyi ilke ediniyor.

TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) üyesi olan Meta Turizm, hata telafisinin neredeyse imkansıza yakın olduğu bir sektörde “ürün değil hizmet” sunduğunun farkındalığı ile hareket ediyor.

Toplantı ve organizasyon dünyasında elde ettiği başarısını ise güçlü ekip kadrosuna dahil ettiği Uluslararası MICE Endüstrisi I-MICE Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Nurçin Çakmaklıoğlu ile perçinledi. Meta Turizm’in yeni Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine başlayan Nurçin Çakmaklıoğlu, yeni görevini şu paylaşımla sektör paydaşlarına duyurdu:

“Sevgili Dostlarım ve Meslektaşlarım,

32 yıllık M.I.C.E hayatımdan sonra başlamış olduğum 4 yıllık tedarik tarafı iş hayatımı bırakarak, geçmiş tecrübelerimi tekrar hayata geçirme kararı aldım.

Meta Turizm Genel Müdürü Okan Sezginel ile birlikte yeni bir yola çıkmaya karar verdik. Bugün itibariyle Meta Turizm’in Genel Müdür Yardımcısı olarak mesleğime geri dönmüş bulunmaktayım. Bunu sizlerle paylaştığım için mutluyum. Umarım 2022 yılı hepimiz için güzel ve başarılarla dolu bir yıl olur.

Sevgiler…”

NURÇİN ÇAKMAKLIOĞLU KİMDİR?

24 Mayıs 1971 Kahramanmaraş doğumlu ve bir çocuk annesi olan Nurçin Çakmaklıoğlu, 1989 yılında EVE Turizm’de meslek hayatına başladı. 3 yıl Eve Turizm’de birçok departmanda çalışarak turizm mesleğinin inceliklerini öğrenen Çakmaklıoğlu, 1992 – 2004 yılları arasında TOPKON Turizm’de kongre turizminin içine girerek ulusal uluslararası birçok kongrenin proje müdürlüğünü yaptı. 2005-2010 yılları arasında SYMCON Turizm’de kongre turizmine devam ederek kongre müdürü olarak görev aldı.

2010-2014 yılları arasında radikal bir kararla otelcilik sektörüne atılan Nurçin Çakmaklıoğlu, Kıbrıs Acapulco Resort Conventıon Hotel’de MICE Türkiye Pazarlama Müdürü görevini üstlenirken, 2014-2018 yılları arasında HUMANİTAS MICE firmasında MICE Satış Pazarlama Müdürü olarak çalışma hayatına devam etti.

2018-2019 yılları arasında Polonezköy Village Park Hotel Satış Pazarlama Müdürü, 2019-2021 tarihleri arasında CRN Dijital’de çözüm ortağı olarak görevini icra eden Çakmaklıoğlu, 2022 yılı Ocak ayı itibariyle Meta Turizm’de Genel Müdür Yardımcısı olarak yeni görevine başladı.

32 yıllık turizm meslek hayatı boyunca kişisel gelişimiyle ilgili birçok eğitimler alan Çakmaklıoğlu, aynı zamanda Uluslararası MICE Endüstrisi I-MICE Derneği Yönetim Kurulu Üyesi.