Ermenistan’a uçuşlar başlıyor

Son dakika Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı açıkladı: Ermenistan’a uçuşlar başlıyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye-Ermenistan arasındaki görüşmelerin ardından Ermenistan’a 2 Şubat’ta uçuşların başlayacağını açıkladı.

Pegasus Ermenistan uçuşlarına başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı; Türkiye-Ermenistan arasındaki görüşmeler devam ederken, bu gelişme sonrasında karşılıklı uçuşların başlamasına karar verildi.

  • Ermenistan’a 2 Şubat’ta,
  • Erbil’e ise 24 Ocak’ta uçuşlar başlayacak.

 

Ermenistan’a Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı web sitesinde yer alan bilgilere göre;

  • Ermenistan’a seyahat edecek Türk vatandaşları vizeye tabidir.
  • Umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız Ermenistan’a giriş yapacakları sınır kapısında vize alabilmektedirler.
  • Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamili vatandaşlarımızın ise, sınırda vize alamadıklarından, Ermenistan’a seyahat etmeden önce bu ülkenin diplomatik/konsüler temsilciliklerinden mutlaka vize almaları gerekmektedir.

İstanbul-Erivan hattına haftada 3 gün uçuş izni

Türkiye-Ermenistan arasındaki görüşmelerin devam ettiğine işaret edilen açıklamada, bu gelişme sonrasında karşılıklı uçuşların başlamasına karar verildiği bildirildi.

  • Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından Pegasus Havayolları’na Sabiha Gökçen-Erivan hattında haftada 3 uçuş izin verildiği ifade edilen açıklamada, “Ermenistan tarafında Fly One Armenia havayolu şirketine de Erivan-İstanbul hattında haftada 3 uçuş izin verildi.
  • Varılan mutabakata göre ilk uçuşlar 2 Şubat’ta karşılıklı olarak başlayacak. Fly One Armenia uçağı saat 19:50’de İstanbul Havalimanına iniş yapacak. Pegasus uçağı ise aynı akşam 23:35’te Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkacaktır” denildi.

Gaziantep-Erbil uçuşları pazartesi ve perşembe

Başlayacak bir diğer uçuş noktasının ise Erbil olduğunun altı çizilen açıklamada, “Anadolujet’in, Gaziantep-Erbil uçuşları 24 Ocak’ta başlıyor. Karşılıklı yapılacak uçuşlar, haftada 2 gün olmak üzere Pazartesi ve Perşembe günleri gerçekleştirilecek” ifadeleri yer aldı.