THY’den ‘iptal’ duyurusu

THY'ye kış darbesi, zarar 100 milyon TL

Türk Hava Yolları, olumsuz hava koşulları nedeniyle 24 Ocak’ta İstanbul Havalimanı’nda yapılacak 36, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ise 31 seferi iptal etti.

İstanbul’daki olumsuz hava şartları nedeniyle yarın, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki uçuşlar yüzde 15 azaltılacak. THY’nin de Sabiha Gökçen Havalimanı iniş kalkışlı 31 seferi de iptal edildi.

Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri AŞ (HEAŞ), kar yağışı nedeniyle İstanbul’daki Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan yarın gerçekleştirilecek uçuşların yüzde 15 azaltılacağını duyurdu.

UÇUŞUNUZ DURUMUNU LİNK TIKLAYARAK ÖĞRENEBİLİRSİNİZ!

HEAŞ’tan Meteorolojik Acil Durum Komitesi (MADKOM) toplantısının ardından yapılan açıklamada, bu kararın, İstanbul ve yurt genelinde beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle alındığı belirtildi.

Açıklamada, “Tüm yolcuların uçuşlarıyla ilgili son durumu, ilgili havayolunun internet siteleri ve çağrı merkezlerinden takip etmesi tavsiye edilmektedir” ifadelerine yer verildi.

HEAŞ, aynı nedenlerle bugün yapılması planlanan uçuşlarda da yüzde 25 kapasite kısıtlanması kararı almıştı.

Twitter hesabından açıklama yapan Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki 31 seferin iptal edildiğini aktardı.

Üstün, “Olumsuz hava koşullarında tüm ekiplerimiz ile seyahat güvenliğiniz için çalışıyoruz. 23 Ocak tarihli, Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı ve varışlı toplam 31 seferimiz tedbir amaçlı iptal edilmiştir. Uçuşunuzun durumunu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz” dedi.

İKİNCİ DUYURU YAPILDI

Türk Hava Yolları (THY), olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın İstanbul Havalimanı varışlı ve kalkışlı yapılması planlanan 36 tarifeli seferi iptal ettiğini duyurdu.

Hava koşullarının operasyonlara olumsuz etkisini en aza indirmek için tedbirler almayı sürdüren THY, bu doğrultuda iç ve dış hatta planladığı bazı seferleri iptal etti.

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “24 Ocak tarihli, İstanbul Havalimanı kalkışlı ve varışlı toplam 36 seferimiz iptal edilmiştir. Uçuş durumunuzu web sitemizde sorgulayabilirsiniz” ifadelerini kullandı.