Muğla’da hedef dört mevsim turizm

Muğla Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısı Vali Orhan Tavlı başkanlığında Marmaris Green Nature Diamond Hotel’de yapıldı.

Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl tarafından yapılan çalışmaların anlatıldığı sunum ile başlayan toplantıda Muğla’nın sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtılmasına yönelik stratejiler ve yol haritası görüşüldü.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Ürün Pazarlama Direktörü Ceylan Şensoy, Etkinlik Ağırlama Grup Müdürü Sinem Özyalçın, Destinasyon Uzmanı Elif Köseoğlu ve Destinasyon Grup Müdürü Aydın Demir İl tanıtım ve geliştirme programı hakkında ve 2021 yılında yapılan tanıtım faaliyetleri hakkında ortaklaşa sunum yaparak kurul üyelerini bilgilendirdi.

Yapılacak çalışmalarla Muğla’nın tüm destinasyonlarının tanıtımı için bütünleşik bir iletişim stratejisi oluşturulması, tüm paydaşların katılımıyla sürdürülebilir işbirliği geliştirilmesi, markalaşma ve iletişim süreçlerinin güçlendirilmesi ve destinasyonun dijital dünyada görünür kılınması için, belirlenen hedeflerin paydaşlarla birlikte hayata geçirilmesinin amaçlandığı belirtildi.

Muğla Valisi Orhan Tavlı, yeşille mavinin buluştuğu, 1484 km’lik sahil şeridine sahip, Leleg, Karya ve Likya gibi uygarlıklarına ev sahipliği yapmış ve birçok antik yerleşim yerinin izlerini her karış toprağında taşıyan Muğla’nın sadece ülkemizin değil, dünyanın en önemli turizm kentlerinden biri olduğunu ifade etti.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın ve Muğla Tanıtım ve Geliştirme Kurulunun Muğla’nın ulusal ve uluslararası pazarda hedeflediği konumu kazanmasına katkıda bulunacağını vurgulayan Muğla Valisi Orhan Tavlı ortak akıl ve işbirliği içerisinde yapılacak tanıtım çalışmalarının da katkısıyla dört mevsim turizm hedefine kısa sürede ulaşılacağını söyledi.

—O—

Toplantıya Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın yanı sıra Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Yönetim Kurulu Üyesi Halil Özyurt, Ürün Pazarlama Direktörü Ceylan Şensoy, Destinasyon Uzmanı Elif Köseoğlu, Etkinlik Ağırlama Grup Müdürü Sinem Özyalçın, Destinasyon Grup Müdürü Aydın Demir, Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, Muğla Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Mustafa Ercan, Muğla İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Veli Türk, Muğla Turist Rehberleri Odası Özgür Akgül, Fethiye Deniz Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Mehmet Poyraz, Dalaman Havalimanı YDA Genel Müdürü Cengiz Tuğrul Ayaz, Muğla Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Spor Dairesi Başkanı Özgür Akdağ, Turizm Şube Müdürü Özer Karlı, Güney Ege Turistik Otelcileri ve İşletmeciler Birliği Başkanı Mustafa Deliveli, Başkan Yardımcısı Sedat Kamış, Dalaman Ortaca Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmecileri Birliği Başkanı Yücel Okutur, Marmaris TÜRSAB Temsilcisi Atilla Arman katıldı.