2021’in en iyi tur operatörleri belli oldu

Pandemi sürecini müşteri odakları çözümlerle yöneten seyahat acentaları ve tur operatörleri bunun meyvelerini toplamaya başladı.

Alman Touristik Aktuell Dergisi’nin düzenlediği ve seyahat acentaları oylamalarıyla belirlenen Globus Award ödülünde OTI Holding’e bağlı FERIEN Touristik/Coral Travel büyük atılımla pandemi sürecinde kazananlar arasında yerini aldı.

2019 senesinde Global Awards’ı 10. sıra tamamlayan FERIEN Touristik/Coral Travel, 2021’de ‘En iyi tur operatörü’ kategorisinde 5. sırada yer alarak birçok tur operatörünün aksine tam 5 sıra birden üste çıktı.

GLOBUS AWARDS KESİN SONUÇ İLK ON SIRALAMASI

1. Schauinsland-Reisen
2. Alltours
3. DER Touristik
4. Expedia TAAP
5. Ferien Touristik/Coral
6. FTI Touristik
7. TUI
8. LMX Touristik
9. Anex Tour
10. Bucher Reisen

Şirketin Genel Müdürü Koray Çavdır 10. sıradan ilk beşe girerek pandemi sürecindeki yeni yapılanmayla servis odaklı seyahat acenta desteğine ve satışa yönelik kurulan birimlerin ilk meyvelerini aldıklarını belirtti. Duyduğu memnuniyetle ekibinin gösterdiği özverili performansına teşekkür eden Çavdır, yatırım ve yapılanmaya devam edeceklerini belirtti. 2022 senesi için ürün, servis, satış ve pazarlama alanındaki atılımlarla iddialı büyümeyi hedeflediklerinin altını çizdi. Bir senenin üstünde süreden beri OTI Holding’in Almanya’daki yönetiminde devam eden Çavdır başta Türkiye olmak üzere Yunanistan, Mısır ve İspanya’nın özellikle Balear adalarındaki otellere destekleri için teşekkür etti.

OTI HOLDİNG HAKKINDA

  • OTI Holding; tur operatörlüğü, seyahat acenteliği, konaklama, havacılık ve güvenlik ana alanlarında faaliyet göstermektedir.
  • Bünyesindeki 7000 profesyoneliyle 5 kıtada, 40 ülkede ve 90 destinasyonda turizme hizmet vermektedir.
  • Tur operatörlüğünde Coral Travel markası ile 10 ülkede, Yer Hizmetleri ve Destinasyonlar Yönetiminde ODEON Tours markası ile Türkiye, Mısır, Tayland, Vietnam, İspanya, Yunanistan ve BAE’de kendisine ait şirketleri bulunmaktadır.
  • Bünyesinde kendine ait ve Antalya’da faaliyet gösteren beş yıldızlı 4 tesise sahip olan OTI Holding, sektöre adım attığı 1992 yılından bu yana yenilikçi vizyonu ve kalite anlayışı ile turizme yatırım yapmaktadır.