Kaplankaya Projesi Can Göktaş’a emanet

Last Updated on 23 Şubat 2022 by Turizm Günlüğü

Uluslararası turizm ve otelcilik sektörünün önde gelen isimlerinden Can Göktaş, Ege kıyı şeridinin özel ve saklı bir parçası olan Kaplankaya projesi kapsamında Capital Partners COO görevini kabul etti.

Kaplankaya Projesi’nin yönetimi, Capital Partners COO koltuğu, uluslararası otelcilik deneyimine sahip sektörün önde gelen isimlerinden Can Göktaş’a emanet.

Bünyesinde rezidanslara ek olarak, Dünya çapında sürdürülebilir lüks kavramının öncüsü Six Senses Kaplankaya’nın yer aldığı Kaplankaya projesi Ege kıyılarında alışılmışın dışında bir yaşam modeli sunuyor.

CAN GÖKTAŞ’IN KARİYERİ

Beş yıldır, dünyanın en büyük lüks otel zincirlerinden biri olan The Ritz-Carlton’ın Kazakistan operasyonunu yöneten Can Göktaş, Kaplankaya’da üstlendiği görev ile ilgili olarak “Türkiye”nin tatil turizm potansiyeli çok büyük. Kaplankaya sadece Türkiye’de değil, dünyada ender bulunan bir vizyonla geliştirilmiş çok özel bir proje. Türkiye’ye dönmeye karar vermem de Kaplankaya’da gördüğüm büyük potansiyel önemli bir rol oynadı” dedi.

Meslek hayatına, Divan Otelleri’nde başlayıp, Swissotel The Bosphorus gibi uluslararası zincir otellerin ekiplerinde yer alan Göktaş, Yiyecek&İçecek, Ön Büro ve Satış&Pazarlama departmanlarında çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra 2001 yılında The Ritz-Carlton, İstanbul’a geçiş yaptı.

The Ritz-Carlton İstanbul’un açılış ekibinde yer alan ve sekiz yıl boyunca Satış ve Pazarlama Direktörlüğü gibi önemli görevleri yürüten Göktaş, 2009-2010 yılları arasında Çırağan Palace Kempinski Satış&Pazarlama Direktörlüğü ardından İstanbul, Bodrum, Belek ve Bulgaristan otellerinin tüm satış ve pazarlama operasyon ve gelirlerini yönetmekten sorumlu Türkiye ve Güney Avrupa Bölgesi Satış & Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlendi. 2015 yılında The Ritz- Carlton, İstanbul’a Genel Müdür olarak geri dönen Can Göktaş, The Ritz-Carlton, İstanbul’un ilk Türk Genel Müdürü olarak görevini başarıyla tamamladı.

Can Göktaş, beş yıl süren Asya tecrübesinin ardından kariyerine Kaplankaya Projesinin COO görevini üstlenerek devam ediyor.