Rusya – Ukrayna krizi sonrası Bakan Ersoy’dan açıklama

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy

Ukrayna – Rusya kriziyle ilgili Bakan Ersoy’dan açıklama: Türkiye turizmi olumsuz olarak etkilenmeyecek.

Rusya – Ukrayna kriziyle ilgili konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Türkiye turizmi bu olaylardan olumsuz olarak etkilenmeyecektir, tüm tedbirler alındı” dedi.

Ersoy, 2022 yılında beklenen turist ve turizm geliri hedefini açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AK Parti Genel Merkezi’nde Türkiye’nin 2023 ve 2028 turizm hedeflerine ilişkin sunum yaptı.

“TÜRKİYE TURİZMİ BU OLAYLARDAN OLUMSUZ OLARAK ETKİLENMEYECEKTİR”

Posta Gazetesi’nin aktardığı bilgiye göre, AK Parti Grup Başkanvekili Binali Yıldırım başkanlığında yaklaşık 4 saat süren toplantıda Ersoy, “Farklı ülkelerden turistlerin gelmesi için 125 ülkede tanıtım faaliyetleri yürütülüyor. Tedbirler alındı. Ülkelere özel çalışmalarımız tamam. Bize olumsuz bir yansıması olacağı kanaatinde değilim” değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Ersoy, Rusya-Ukrayna kriziyle ilgili “Türkiye turizmi bu olaylardan olumsuz olarak etkilenmeyecektir, tüm tedbirler alındı. Biz daha önce de böyle krizlerle karşılaştık, hazırlıklıyız” dedi.

Ersoy, 2022 yılında 42 milyon ziyaretçi ve 35 milyar turizm geliri, 2028’de ise 100 milyon ziyaretçi ve 120 milyar turizm geliri hedeflendiğini açıkladı.