Antalya’ya charter uçuşlarına başlıyor

Rus tur operatörü Pegas Touristik Moskova’dan Antalya’ya charter uçuşlarına başlayacağını duyurdu.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), ülkede faaliyet gösteren tur operatörü Pegas Touristik’in, Nisan ayı itibariyle başkent Moskova’nın Domodedovo ve Sheremetyevo havalimanlarından Antalya’ya charter programlarını başlattığını duyururken, uçuşların Pegas Fly tarafından gerçekleştirileceğini açıkladı.

ATOR tarafından yapılan açıklamada, uçuşların yabancı şirketlerden kiralanmayan ve Rusya’da sicil altına alınan kayıtlı Boeing 777-200 yolcu uçaklarıyla yapılmasının planlandığı, filoda bu uçaklardan üç tane olduğu ifade edildi.

Moskova Sheremetyevo Havalimanı’ndan Antalya’ya ilk charter seferlerinin 15 Nisan’da başlaması planlanırken, başkentin diğer havalimanı Domodedovo’dan ise seferlerin 28 Nisan’da başlayacağı belirtildi.

Tur operatörünün ayrıca Türk Hava Yolları uçaklarıyla Moskova Vnukovo Havalimanı’ndan Antalya’ya seyahat imkanı sunarken, 15 Nisan’dan itibaren uçuş programının başlaması planlanıyor.

ATOR tarafından yapılan açıklamada, Pegas Touristik firmasının Antalya için kendi charter uçaklarına ek olarak ek olarak, Türk Hava Yolları ortaklığı ile Türkiye’nin Ege kıyılarındaki tatil beldelerine de uçuşlar yapacağı vurgulanırken, Moskova Vnukovo Havalimanı’ndan Bodrum’a uçuş programının 29 Nisan’da, Dalaman’a ise 30 Nisan’da başlayacağı iletildi. (Gazetemru.com)