Rusya’dan uçuşlar artıyor… İşte son gelişmeler…

Rusya’dan uçuşlar artıyor. Türkiye – Rusya uçuşları için son gelişmeler… İşte Türkiye – Rusya uçuşlarında havayolu firmalarının uçuş programlarındaki son gelişmeler…

Haziran ayından itibaren Rusya’nın farklı kentlerinden Türkiye’ye daha fazla uçuş düzenlenmesi planlanıyor.

Rusya’nın St. Petersburg, Kazan ve Soçi kentlerinde de Türkiye’nin turistik destinasyonları Antalya, Dalaman ve Bodrum’a uçuşlar düzenlenecek.

Haziran ayının başından itibaren Rusya’nın farklı kentlerinden Türkiye’nin tatil beldelerine yönelik uçuşların artacağını hatırlatan Rus turizm haber portalı Tourdom.ru, Türkiye – Rusya uçuşları için son gelişmeleri ve havayolu firmalarının Türkiye uçuş programlarında yaşanan son gelişmeleri derledi.

ST. PETERSBURG UÇUŞLARI

Buna göre St. Petersburg kentinden düzenlenecek uçuşların büyük kısmını Türk Hava Yolları gerçekleştirecek. THY frekans artışına giderek St. Petersburg’dan Antalya’ya günde 5 – 8 arasında uçuş düzenleyecek.

Tur operatörleri ANEX Tour, Pegas Touristik ve Coral Travel THY’nin St. Petersburg uçuşlarıyla Türkiye’ye yönelik tatil paketleri sunuyor.

3 Haziran’dan itibaren Rus havayolu firması Red Wings Airlines, tur operatörü Biblio Globus ile ortaklaşa St. Petersburg Pulkovo Havalimanı’ndan uçuşlara başlayacak. Rus havayolu firması 412 koltuk kapasiteli Boeing 777 tipi uçaklarla Antalya’ya haftada iki uçuş gerçekleştirecek.

24 Mayıs itibariyle Türk Hava Yolları, Bodrum’a yönelik haftalık uçuş sayısını 4’e, Dalaman’a yönelik uçuş sayısını ise haftada 5’e çıkardı.

KAZAN’DAN UÇUŞLAR

Türk Hava Yolları, Mayıs’ın son haftasından itibaren Kazan’dan Antalya’ya günde 3 uçuş düzenleyecek. Diğer yandan THY, Kazan’dan Dalaman’a haftada 4, Bodrum’a ise 3 uçuş gerçekleştirecek.

MINERALNYE VODY UÇUŞLARI

Haziran itibariyle Rusya’nın Mineralnye Vody kentinden Azimut Airlines Antalya’ya haftada 5 uçuş, Red Wings Airlines ise haftada 3 uçuş düzenleyecek.

Diğer yandan Azimut ve AZUR Air, Mineralnye Vody’dan haftada iki kez Bodrum’a uçmayı planlıyor.

SOÇİ’DEN DÜZENLENEN UÇUŞLAR

Rus havayolu firmaları, Soçi kentinden ise Superjet SSJ 100 uçaklarıyla Türkiye’ye uçuş düzenliyor. Rossiya Airlines, Soçi’den her gün Antalya’ya uçuş düzenlerken; Azimut ise Pazartesi ve Cuma olmak üzere haftada iki uçuş gerçekleştiriyor.

Rossiya Airlines, 2 Haziran’dan itibaren Bodrum’a haftada 4, Dalaman’a ise haftada 5 uçuş düzenleyecek.

Bu uçuşların yanı sıra AZUR Air, Yekaterinburg Koltsovo Havalimanı’ndan Antalya’ya haftada 4 uçuş, Red Wings Airlines ise Biblio-Globus ortaklığıyla haftada 4 uçuş gerçekleştirecek.

Nisan ayının sonundan itibaren Corendon Airlines, tur operatörü Fun&Sun ile birlikte Antalya’ya uçuşlar gerçekleştiriyor.

Diğer yandan Rus basını Türk Hava Yolları’nın, Perm’den (günde 1 veya 2 uçuş), Çelyabinsk’ten (günde 2-3 uçuş) ve Kaliningrad’dan (bir uçuş) Antalya’ya uçuş düzenleyeceğini de duyurdu.