Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda en düşük maaş tartışması

Kültür ve Turizm Bakanlığı

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda en düşük maaş tartışması… CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na en düşük ve en yüksek memur maaşlarını sorması üzerine bakanlıktan yanıt geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, CİMER aracılığıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı’na en düşük ve en yüksek memur maaşlarını sordu.

Bakanlıktan gelen yanıtta, “Bakanlığımızda bekâr ve BES kesintisi olmayan lise mezunu; 13. derecenin 3. kademesinde memur unvanında görev yapan personele 6 bin 126 TL ödenmektedir” denildi.

GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ: BENİM ELİMDE 25 YILLIK BİR MEMURUN 5 BİN 33 LİRALIK MAAŞ BORDROSU VAR

Cumhuriyet Gazetesi’nde Sarp Sağkal imzalı habere göre; maaş bordrolarının Bakanlığın yanıtıyla çeliştiğine dikkat çeken İlgezdi, “Lise mezunu, en düşük memur maaşına 6 bin 126 TL diyen Kültür ve Turizm Bakanı’na sesleniyorum: Benim elimde 25 yıllık bir memurun 5 bin 33 liralık maaş bordrosu var. Siz ancak kendinizi kandırırsınız. Aradaki fark nerede? Size mi inanalım, bordrolara mı?” sorusunu yöneltti.

İlgezdi, “Kültür ve sanat sektörü bitme noktasına gelmişken, sanatçılarımız kan ağlıyorken, bu paraları ne yapıyorsunuz? Siz daha Özel Kopyalama Harçları kesintilerinin nerelere harcandığının hesabını vermemişken şimdi de kültür ve sanat emekçisinin maaşına mı göz diktiniz?” tepkisini gösterdi.