İstanbul’da en güzel 7 piknik yeri

İstanbul piknik alanları

Yaz aylarının en güzel günlerindeyiz. Hazır uzun bir bayram tatili de yaklaşıyorken şehir hayatından birazcık olsun uzaklaşarak piknik yapmak kuşkusuz iyi gelecektir. İşte İstanbul sınırları içerisinde piknik yapabileceğiniz alanlar… İstanbul piknik yerleri.

Polonezköy Tabiat Parkı

Polonezköy Tabiat Parkı 

Anadolu Yakası’nda piknik yapmak isteyenlerin çok seveceği bir adres. Bu tabiat parkı 4 büyük alana sahip. Polonezpark, Stella Polonezköy, Leonorda Polonezköy ve Cumhuriyet Park Piknik Alanı. Bu alanlar yürüyüş parkuru, mesire alanları, mangal, serpme kahvaltı, hamak ve semaver gibi birçok imkan sunuyor. Ayrıca pek çok hayvana ve bitkiye ev sahipliği yapan bu yer, İstanbul’un en büyük tabiat parkı unvanına sahip. Tatilini doğa ile baş başa temiz hava ile birlikte geçirmek isteyenlerin seveceği bir adres.

Polonezköy Tabiat Parkı’nın girişi ücretli ve ücret çeşitli nedenlere bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca yararlanacağınız hizmet ve aktiviteler için de ödeme yapabilirsiniz.

AdresPolonez, 34986 Beykoz/İstanbul

Çınar Piknik Alanı

Çınar Piknik Alanı

Şehir stresinden ve gürültüsünden kurtulmak için çok uzaklara gitmenize gerek yok. Çekmeköy’de bulunan Çınar Piknik Alanı doğa içerisinde yürüyüş yaptıktan sonra pikniğinizi yapıp ardından çeşitli aktivitelere katılabileceğiniz bir yer. Aktiviteler arasında at gezintileri, müzik şöleni, ATV motorları ile gezinti, bisiklet turları ve çeşitli sporlar bulunuyor. Çocukları da unutmayan bu yer, çocuk animasyon ve park alanına sahip.

Piknik alanına girişte herhangi bir ücret alınmıyor fakat yararlanacağınız hizmet ve aktiviteler için ödeme yapabilirsiniz.

Adres: Hüseyinli, Saadet Sok., No: 2A/1, Çekmeköy

Çilingoz Tabiat Parkı

Çilingoz Tabiat Parkı

Çok büyük bir alana sahip olan bu tabiat parkında  deniz, orman, göl ve sazlık manzarasını bir arada görmek mümkün. Yaban Hayatı Koruma Sahası ilan edilen bölgede zengin bitki ve hayvan çeşitliliği bulunuyor. Market, okey salonu, kafe, plaj, şezlong ve restoran gibi hizmetlerinin yanı sıra piknik, doğa yürüyüşü, balık tutma, su sporları gibi aktiviteler barındırıyor. Bunların hepsine bir güne sığmaz derseniz kamp alanında konaklayabilir ve bu eşsiz doğa tadının keyfini çıkarabilirsiniz.

Çilingoz Tabiat Parkı’nın girişi ücretli ve ücret çeşitli nedenlere bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca yararlanacağınız hizmet ve aktiviteler için de ödeme yapabilirsiniz.

Adres: Atatürk Mahallesi, 34540 Çatalca/İstanbul

Yeşil Vadi Kır Evi

Yeşil Vadi Kır Evi

“Ben sadece yiyeceğimi götüreyim, çatal bıçak bile taşımak istemiyorum” diyorsanız burası tam size göre. İçerisinde büyük bir tesise sahip olan bu kır evi, mangalınızdan çatal bıçağınıza, bardağınızdan doğrama tahtanıza kadar temin ediyor. Aydos Dağı’nda ormanın içinde, nezih ve ferah olmasıyla bilinen bu yer ücretsiz otopark ve çocuklarınız için de oyun parkı imkanı sunuyor. Dilerseniz pikniğinize kapalı alanda da devam edebilirsiniz.

Giriş için herhangi bir ücret alınmıyor fakat yararlanacağınız hizmet ve aktiviteler için ödeme yapabilirsiniz. İstanbul piknik yerleri.

Adres: Çarşı, Sadabat Cd. no 26, 34876 Kartal/İstanbul

Kurnaköy Piknik Alanı

Kurnaköy Piknik Alanı

Doğa içerisinde kendinizi özgür bırakabileceğiniz Kurnaköy, piknik ve kamp alanları ile yürüyüş yollarına sahip. Köy hayatı ile oldukça benzerlik taşıyan bu yer, şehir hayatından bunalıp rahatlamak isteyenler için oldukça ideal. İçerisinde lokanta hizmeti veriliyor. Fakat lokantadan sipariş vermeyecekseniz mangalınıza kadar her şeyiniz tam bir şekilde gitmelisiniz. İster normal piknik masasında isterseniz de çardaklı alanda pikniğinizi yapabilirsiniz. Ufak bir uyarıda bulunalım. Burada WC ve çeşme hizmeti verilmiyor.

Giriş için herhangi bir ücret alınmıyor. Fakat yararlanacağınız hizmet ve aktiviteler için ödeme yapabilirsiniz. İstanbul piknik yerleri.

Adres: Anadolu Caddesi Kurnaköy Mahallesi Girişi Pendik/İstanbul

Gözdağı Korusu

Gözdağı Korusu

Bütün haftanın yorgunluğu sessiz, sakin ve huzurlu bir yerde atmak isteyenlerin tercihi olan Gözdağı Korusu, İstanbul’un 8. saklı tepesi olarak biliniyor. Bol yeşillik ve çiçeğin içerisinde pikniğinizi yaparken manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Çocuk oyun parkı, spor alanları, restoran, kafeterya ve otoparkı ile tam bir aile yeri.

Giriş için herhangi bir ücret alınmıyor. Fakat yararlanacağınız hizmet ve aktiviteler için ödeme yapabilirsiniz.

Adres: Dumlupınar, Dolayoba Dumlupınar Mh. Muhtarlığı, 34896 Pendik/İstanbul

Avcıkoru Tabiat Parkı Mesire Alanı

Avcıkoru Tabiat Parkı Mesire Alanı

İstanbulluların kaçma rotası olan Şile’de bulunun bu alan, aile ve arkadaş grupları için biçilmiş bir kaftan niteliğinde. Tamamen ormanlık alan olan bu yer; kır lokantası, kır kahvesi, büfe, çocuk oyun alanı, survivor parkurları, şişme oyun grupları, canlı langırt, rodeo, voleybol sahası, mangal ünitesi, tuvaletler ve çeşmeler gibi hizmetlere sahip. Piknik sonrası ister yürüyüş yapın ister at gezisi veya ATV sürüşlerine katılın. Birçok hizmete sahip olsa da mangal hizmeti bulunmuyor. Bu yüzden mangal malzemelerinizi eksiksiz getirmeyi unutmayın.

Avcıkoru Tabiat Parkı Mesire Alanı’na girişi ücretli ve ücret çeşitli nedenlere bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca yararlanacağınız hizmet ve aktiviteler için de ödeme yapabilirsiniz.

Adres: Avcıkoru, Alemdağ Şile Yolu, 34980 Şile/İstanbul

Diğer yer önerilerimiz için göz atabilirsiniz: İstanbul’un en iyi piknik alanları & mesire yerleri 

                                 Şenay CEYLAN