Danilo Şef’in çok konuşulan restoranı Filo D’olio

Danilo Şef'in restoranı Filo D'olio
Danilo Şef'in restoranı Filo D'olio

Last Updated on 6 Eylül 2022 by Turizm Günlüğü

İtalyan Şef Danilo Zanna’nın yarattığı Filo D’olio markası lezzet, servis ve üstün müşteri memnuniyetiyle misafirlerine alternatifsiz bir deneyim sunuyor. Filo D’olio felsefesi, lokal ve taze ürünler ile İtalyan reçeteleri arasında bir sentez oluşturuyor.                                   Danilo Şef’in çok

Ekranlarda sıkça gördüğümüz ve oldukça başarılı bir şef olmasının yanı sıra samimiyeti ile tüm dikkatleri üzerine çeken Danilo Zanna yeni restoranı ile gündemde. Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Vadistanbul’da İtalyan mutfağı tutkunları için Filo D’olio açıldı.

AVM’nin güzel bir peyzajına bakan konumda yer alan restoran oldukça yoğun ilgi altında. Geleneksel ve İtalyan mahalle konsepti üzerine kurulu olan bu yer, gerek ön bahçesi gerekse iç dekorasyonuyla İtalyan Tratoria konseptinde hazırlanmış.

Menüde bulunan tüm lezzetler Danilo Şef tarafından titizlikle hazırlanıyor. Baştan sona sizi İtalya’da hissettirecek olan bu mekan, köklü bir mutfak ekibine sahip. Ayrıca restoranda kullanılan tüm peynirler kendi fabrikalarından özel olarak getiriliyor.

Danilo Şef'in çok konuşulan restoranı Filo D'olio
Danilo Şef’in çok konuşulan restoranı Filo D’olio

Menüde İtalyan yemeklerin neredeyse tamamını görebilirsiniz. Fakat İtalyan bir Şefin restoranında ilginizi çekecek olan ilk şeyler makarna, pizza ve risottolar olacaktır. Ancak bunların dışında et içeren ana yemeklerde oldukça başarılı.

Et yemekleri arasında en çok dikkat çeken ve seveninin çok olduğu kaburga etinden yapılan “Arancini”. Tavuk yemekleri arasında ise “Coscia Di Pollo’’. Fakat İtalyan bir restoranda makarna yemeden dönmek istemiyorsanız, antep fıstıklı pesto sos ve kendi üretimleri burratayı içeren ve el yapımı makarna olan “Spagetti Alla Chitarra Con Pesto e Burrata’’ imza tabağını deneyebilirsiniz. Ayrıca geniş şarap kavı ve imza kokteylleri mekana tekrar tekrar gidilmesini sağlıyor.                    Danilo Şef’in çok

Danilo Şef'in çok konuşulan restoranı Filo D'olio
Danilo Şef’in çok konuşulan restoranı Filo D’olio

İMZA TATLISI TİRAMİSU 

İtalyan Şef Danilo Zanna’nın tiramisu tatlısı oldukça meşhur. Mekanın imza tatlısı olarak kabul edilen tiramisu, saydam bir paket içerisinde geliyor. Üzerinde “Al Beni Yukarı” yazısı yazan paketi yukarı doğru çektiğinizde ortaya muhteşem tiramisu çıkıyor. Misafirleri oldukça etkileyen bu sunum, oldukça popüler bir hal alarak gidenlerin tekrar gitmesini ve paylaştıkları videolar ile birçok kişide gitme isteği uyandırıyor.

Rezervasyon

  • Trattoria İstanbul – Vadistanbul 212 285 03 01
  • Ristorante İzmir – İstinyePark 232 504 89 10

www.filodolio.com.tr

ADRES: Ayazağa Mah. Azerbaycan Cad. No: 3/C, D:109C, 34396 Sarıyer/İstanbul

Çalışma Saatleri: 10:00-22:00

Tel: 0 212 285 03 01