Rusların kış sezonu tatil rotaları belirlendi

Rusların kış sezonu tatil rotaları belirlendi… Yaptırımlar nedeni ile istedikleri her yere uçamayan Rus turistler için uçulabilecek güzergahlar içerisinden kışın gidilebilecek deniz, kum ve güneş turları için rotalar belirlendi.

Fun&Sun tur operatörü Genel Müdürü Vladimir Rubtsov gazetecilere yaptığı açıklamada, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) önümüzdeki kış sezonunda Ruslar için en popüler tatil destinasyonları arasında yer alacağını, Mısır ve Türkiye turlarının da geleneksel olarak ihmal edilmeyeceğini söyledi.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Türk kökenli tur operatörü Coral Travel’in de 3 Eylül tarihinden itibaren Moskova’dan Mısır’a direkt seferlere başlayacağını duyurmuştu.

“BU KIŞ BAE’YE ÇOK BÜYÜK BİR YATIRIM YAPTIK”

Fun&Sun tur operatörü Genel Müdürü Vladimir Rubtsov konu hakkında yaptığı açıklamada; “Bu kış BAE’ye çok büyük bir yatırım yaptık ve Fly Dubai ve Emirates de dahil olmak üzere yabancı havayollarından daha büyük hacimde taşımacılık aldık. Sadece Moskova’dan değil, Rusya’nın diğer on bölgesinden de uçuşlar var. Ürüne olan talebi görebiliyoruz. Bu yaz Emirates liderdi, ancak bunu daha önce görmemiştik” dedi.

Gazetemru.com’un haberine göre Rubtsov, şirketin şu anda BAE’ye ve Rus hava taşıyıcılarıyla birlikte turist taşımak için görüşmeler yaptığını ve niyetlendiğini de sözlerine ekledi.

Rubtsov aynı zamanda tur operatörünün Ekim ve Yeni Yıl için bu destinasyona şimdiden yüksek talep kaydettiğini söyledi. Şirket ayrıca kış sezonunda Rusları Mısır, Türkiye ve Maldivler gibi diğer popüler ülkelere de göndermeyi planlıyor.

Rubtsov, tur operatörünün Tayland’a da turlar düzenlediğini belirterek açıklamalarında “Asya ilk başta dışarıda bırakıldı. Ancak daha geçen gün Kazakistan’da uygun bir bağlantı ile Tayland’a teklifler vardı” dedi.