Rusya’da Türkiye tatili fiyatlarında son durum

Rusya'da Ekim ayında en popüler yurtdışı seyahat güzergahları belirlendi.

Rusya’da Türkiye tatili fiyatlarında son durum… Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Ağustos ayının sonu için Türkiye’de tatil fiyatlarının %50 oranında düşüş yaşandığını açıkladı.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), “Türkiye’de Ağustos ayının sonu için yapılan rezervasyonlarda tatil fiyatlarının, otellerin boşalmaya başlamasıyla Ağustos ayının ortasına göre %50 oranında düştüğü” belirtildi.

ATOR’un verilerine göre; 25 – 31 Ağustos dönemi için destinasyonlar arasında tatil fiyatlarında en yüksek orandaki (- %50) düşüş, Türkiye’ye yönelik tatillerde kaydedildi.

Rusya’da Türkiye tatili fiyatlarında son durum

ATOR’un tur operatörlerinden derlediği verilere göre; Ağustos sonunda 2 kişilik 10 gecelik Türkiye tatil fiyatının (uçak bileti dahil) minimum 111 bin Ruble seviyesinde olduğu ifade edildi.

Diğer yandan Abhazya’da 2 kişilik 10 günlük paket turlarının fiyatlarının %34 oranında düşüşle minimum fiyatın 44 bin Ruble seviyesinde olduğu; Kaliningrad için %31 düşüşle 42.7 bin Ruble, Soçi için %27 oranında düşüşle 57.3 bin Ruble seviyesine gerilediği açıklandı.

25 – 31 Ağustos tarihleri arasında Tayland’a yönelik tur paketleri için minimum fiyatları ay ortasına göre %37 düşüşle 247.9 bin Ruble, Seyşeller için %30 düşüşle 176.1 bin Ruble seviyesine geriledi.

Maldivler tatili fiyatları ise % 28 düşüşle minimum 215.4 bin Ruble seviyesinde.

ATOR, bu destinasyonlara yönelik fiyat düşüşlerinin talebin azalmasından dolayı değil uçak bileti fiyatlarındaki kısa süreli dalgalanmalardan kaynaklandığını kaydetti.