İzmir’den kruvaziyer hamlesi: 2023 için 31 sefer

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seatrade Cruise Med 2022 Fuarı’na katıldı

Last Updated on 28 Eylül 2022 by Yaşar Çelik

Kruvaziyer fuarına katılıp turizm profesyonelleriyle ikili görüşmeler yapan İzmir Büyükşehir Başkanı Soyer, “Kentimizi Akdeniz’in vazgeçilmez limanlarından biri yapacağız” dedi.          İzmir’den kruvaziyer hamlesi

6 yıl aradan sonra kente yeniden kruvaziyer gemi gelmesini sağlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, önde gelen kruvaziyer turizm paydaşlarını buluşturan, İspanya’nın Malaga kentindeki Seatrade Cruise Med 2022 Fuarı’na katıldı.

İzmir Limanı’na yanaşan kruvaziyer gemi sayısını artırmak için üst düzey turizm profesyonelleriyle ikili görüşmeler yapan Başkan Soyer, “İzmir’i kruvaziyer gemilerin vazgeçilmez limanı yapacağız. İzmir Ticaret Odası, Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanlığı ve İzmir Valiliği ile birlikte canla başla çalışıyoruz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin fuarda kurduğu İzmir standı yoğun ilgi gördü.

2023’TE 31 SEFER VAR

İzmir Büyükşehir Başkanı Soyer’in yoğun çabaları sonucunda bu yıl toplam 16 kruvaziyer gemisi ve 21 binin üzerinde yolcu İzmir’e geldi.

Dün de MSC firması uzun bir aradan sonra yeniden Alsancak Limanı’na demirledi. Yıl sonuna kadar 15 geminin rotası daha İzmir’den geçecek. Ayrıca 2023 yılı için Alsancak Limanı’na gelmesi kesinleşen 31 sefer bulunuyor.      İzmir’den kruvaziyer hamlesi

Kaynak: Milliyet Ege