Ekim rezervasyonları iyi seyir izliyor: İşte gözde destinasyonlar…

Almanya’nın önde gelen tur operatörleri, Ekim ayı için özellikle sıcak destinasyonlara yönelik rezervasyonların iyi seyir izlediğini açıkladı. İşte gözde destinasyonlar…                  Ekim rezervasyonları iyi seyir

Alman Basın Ajansı DPA’nın ülkenin önde gelen seyahat şirketlerinden edindiği bilgilere göre; okulların sonbahardaki ara dönem tatili için fırsat bulan çocuklu ailelerin özellikle Yunanistan, Türkiye, İspanya ve Mısır gibi güneşli destinasyonları tercih ediyor.

YUNANİSTAN VE TÜRKİYE ÖNDE

TUI Almanya CEO’su Stefan Baumert ise, “Özellikle Girit, Rodos ve İstanköy ile Türkiye şu anda çok iyi talep görüyor ve yaz dönemindeki güçlü trendini sürdürüyor” dedi.

Almanya’nın önde gelen bir diğer tur operatörü Alltours’a göre; Türkiye ve Mısır özellikle yoğun talep görüyor. Tur operatörüne göre, sonbahar döneminde hala tüm destinasyonlar için yeterli otel ve uçuş kapasitesi mevcut.        Ekim rezervasyonları iyi seyir

Benzer şekilde Dertour ve alt markaları Jahn Reisen, ITS ve Meiers Weltreisen sonbahar sezonu için hala yeterli kapasiteye sahip. Dertour Ürün Müdürü Sven Schikarsky, ailelerin özellikle Tunus’ta uygun fiyatlar bulabileceğini açıkladı.

SON DAKİKA FİYATLARI

Sonbahar döneminde tur operatörleri; otel ve uçuş sözleşmelerinin aylar öncesinde yapılması nedeniyle yüksek oranda son dakika fiyat artışlarının olası olmadığını belirtiyor.