Net Holding’den “Mavi Gök Havacılık” açıklaması

Last Updated on 28 Eylül 2022 by Turizm Günlüğü

Medyada yer alan haberlerin ardından Net Holding, Mavi Gök Havacılık için KAP’a açıklamada bulundu.      Net Holding’den “Mavi Gök Havacılık” açıklaması

Net Holding, Mavi Gök Havacılık için Kamuyu Aydınlatma Platformu – KAP’a açıklamada bulundu.      Net Holding’den “Mavi Gök Havacılık” açıklaması

MAVİ GÖK HAVACILIK İÇİN DEĞİL MAVİ GİRNE HAVACILIK İÇİN

Net Holding’in, Mavi Gök Havacılık ile %10 hisse alımı için görüşmelere başlandığının kamuoyuna açıklandığı ve bu açıklamanın kamuoyu nezdinde yanlış anlaşılmaya neden olduğu belirtilen bildirimde; “Net Holding’in, KKTC’de kurulu olan Mavi Gök Havacılık Şirketi ile yine KKTC’de kurulacak Mavi Girne Havacılık girişiminde %10 ortak olarak yer alma konusunda görüşmelere başlandığı” belirtildi.

Net Holding tarafından konuya ilişkin açıklamanın tam metni şu şekilde:

Şirketimiz Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve Genel Koordinatörümüz Sayın Hande Tibuk’un 25.09.2022 tarihli Kıbrıs Diyalog Gazetesi’ne yaptığı açıklamada belirttiği üzere Mavi Gök Havacılık ile %10 hisse almak için görüşmelere başladığımızı kamuoyuna açıklamıştık.

Yaptığımız açıklamanın kamuoyu nezdinde yanlış anlaşılmaya neden olduğu anlaşılmış, bu düzeltme açıklaması gerekli olmuştur.

Net Holding, KKTC’de kurulu olan Mavi Gök Havacılık Şirketi ile yine KKTC’de kurulacak Mavi Girne Havacılık girişiminde %10 ortak olarak yer alma konusunda görüşmelere başlamıştır.

Türkiye’de kurulu olan Mavi Gök Havacılık ile ilgili olarak Net Holding’in herhangi bir iş birliği girişimi bulunmamaktadır.