Otel portföyünü iki katına çıkarmayı hedefliyor

otel portföyünü iki katına
FTI Hotels CEO’su Sabine Dorn-Aglagul, markanın otel portföyünü iki katına çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı

Last Updated on 13 Ekim 2022 by Turizm Günlüğü

FTI Hotels CEO’su Sabine Dorn-Aglagul, markanın otel portföyünü 2026 yılına kadar iki katına çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı. Otel portföyünü iki katına

FTI Hotels CEO’su Sabine Dorn-Aglagul Alman turizm dergisi fvw’a verdiği verdiği röportajda markanın hedefleri ve gelecek planları hakkında açıklamalarda bulundu.

FTI Hotels CEO’su, FTI Group’un otel portföyünü genişletmek ve müşteri deneyimini iyileştirmek için iddialı hedefleri olduğunu açıkladı.

Daha önce Hilton, Starwood, Mövenpick ve Accor otel gruplarının yönetiminde görev alan Dorn-Aglagul, Münih merkezli turizm grubunun otel portföyünü 2026 yılına kadar 120’den fazla otele çıkarmayı hedeflediğini duyurdu.

GÜNEY AVRUPA ODAK OLACAK

FTI şu anda İspanya, Mısır, Türkiye, Yunanistan, İtalya, Malta, Hırvatistan ve Fas olmak üzere bu ülkelerde toplam 62 otel işletiyor. FTI Group, bu otellerden sekizine sahipken, otellerin geri kalanı yönetim ve franchise anlaşmaları kapsamında işletiliyor.

Otel portföyünü genişletme hedefinin odağında FTI Group’un güçlü olduğu Mısır, Yunanistan, Türkiye, İtalya ve Hırvatistan yer alıyor.

MODERNİZASYON ÇALIŞMALARI

Bunun yanı sıra, otel grubunun planları arasında otellere yönelik modernizasyon çalışmaları da yer alıyor.

Kos’ta en çok satan Labranda Marine Aquapark Resort, Türkiye’de Labranda Mares Marmaris ve İtalya’da Labranda Rocca Nettuno Tropea dahil olmak üzere birçok otel ve konaklama tesisi için modernizasyon çalışmaları planlanıyor.