Dünya Kupası uçuş sayılarını artırdı

Last Updated on 3 Aralık 2022 by Turizm Günlüğü

Katar Sivil Havacılık Otoritesi, 2022 FIFA Dünya Kupası müsabakalarının ilk haftasında ülkedeki havalimanlarında 7 binden fazla uçuş gerçekleştiğini bildirdi.

Katar Sivil Havacılık Otoritesi (QCAA), FIFA Dünya Kupası Katar 2022’nin ilk haftasında 7.000’den fazla uçuş kaydedildiğini ve hem Hamad hem de Doha Uluslararası Havalimanlarındaki hava trafiğinin turnuvanın başlamasından bu yana önemli bir artışa tanık olduğunu belirtti.

Körfez’deki komşu ülkelerden Katar’a artan uçuşların yanı sıra Arap ve yabancı hava yolu şirketlerinin, futbolseverleri 2022 FIFA Dünya Kupası müsabakalarıyla buluşturmak üzere çeşitli ek seferler düzenlediğine işaret edildi.

Açıklamada, birçok Avrupa ülkesinin yanı sıra Güney Amerika ve Afrika kıtasındaki hava yolu şirketlerinin de Katar’a düzenli charter uçuşlar başlattığı aktarıldı.

QACC, Güney Amerika ve Afrika’dan gelen havayollarına ek olarak Lufthansa, Air France, Finnair ve KLM de dahil olmak üzere birçok uluslararası havayolunun Katar’a düzenli ve charter uçuşlar yapmaya başladığını ve bunun da Katar ile dünyanın geri kalanı arasında gözle görülür bir operasyonel yoğunluğa yol açtığını doğruladı.