Karadeniz’deki kayak merkezi için ikinci tesis müjdesi

Karadeniz’deki kayak merkezi
Çambaşı Kayak Merkezi - Ordu / Foto: Ordu Haber Ajansı

Last Updated on 20 Aralık 2022 by Turizm Günlüğü

Karadeniz’in önde gelen kayak merkezi Çambaşı için 2. kayak tesisi müjdesi… İşte detaylar…                      Karadeniz’deki kayak merkezi

Çambaşı A.Ş ve Ordu Kayak Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Cem Şenocak, Karadeniz’in en önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Çambaşı’nda ikinci kayak tesisi için çalışmaların son aşamaya geldiğini ifade etti.                    Karadeniz’deki kayak merkezi

Şenocak, Göndeliç Tepesi’ndeki çalışmaların sona ermesinin ardından bölge için önemli bir merkezin daha turizme kazandırılacağını dile getirdi.

Ordu Haber Ajansı’nda yer alan Ebru Poyraz imzalı habere göre; Çambaşı A.Ş ve Ordu Kayak Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Cem Şenocak, Karadeniz’in en önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Çambaşı’nda ikinci kayak tesisi için çalışmaların son aşamaya geldiğini ifade etti.

Şenocak, Göndeliç Tepesi’ne kurulacak yeni tesisle bölgeye elen turistlerin daha yüksek kar kalitesi ile keyifli vakit geçireceğini vurguladı.

“TURİZM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Şenocak, “Ordu Kayak Kulübü ve Çambaşı Yatırım AŞ yönetim kurullarının yaptığı etüt çalışmaları sonucunda, Çambaşı Kayak Tesisi’nden yaklaşık 1000 metre daha yüksek olma özelliğine sahip, Göndeliç Tepesi’nin kayak sezonunun daha uzun süre olacağının öngörülmesi üzerine; Çambaşı Yatırım AŞ olarak 7 Eylül 2021 tarihinde Ordu Gençlik Spor İl Müdürlüğüne yaptığımız müracaatla birlikte süreç başladı.

Ordu Valimiz Tuncay Sonel ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Hilmi Güler’in konuya gösterdikleri ilgi duyarlılık ve takipleri ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın görevlendirdiği elemanlar tarafından 14 Mart 2022 tarihinde bir keşif yapılıp olumlu görüş verilen Göndeliç Tepesi Kayak Tesisi ile ilgili; ikinci kez 8 – 9 Aralık 2022 tarihinde üzeri kar kaplı iken kayak pistlerinin nereden başlayıp nerede biteceği ve teleskinin hangi güzergâhtan geçeceği konusunda çalışmalar yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanımızın görevlendirdiği eski Kayak Kulübü Başkanı Fevzi Turan, Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, Çambaşı Otel Müdürü Özden Özcanlı, Turizm Bakanlığının keşif çalışması için görevlendirdiği Hasan Sağlam ve benim Çambaşı A.Ş. Kayak Kulübü ve Çambaşı A.Ş. Yönetim Kurulu adına katılımım ile, ikinci kayak tesisinin temelleri atılmıştır. 2010’da başlayan kayak tesisi ve otel yatırımlarının önemli bir devamı olan Göndeliç Tepesi Kayak Tesisi, Çambaşı Tesisimizde kar yeterli olmadığında ülkemizden ve yurt dışından ilimize gelecek kayak severlerimizi, kayak yapmadan dönmemeleri konusunda çok önem arz edecek olup, Çambaşı karayolumuz ve yeni yatırımlarla birlikte diğer oteller tesisler ve aktivitelerle birlikte Göndeliç Tepesindeki yeni tesisin devreye girmesi ile bölgemiz, ülkemizin ve dünyanın ilgi odağı olacaktır” dedi.