Kemal Ertem: Balkanların yeni popüler destinasyonu Tiran olacak

Kemal Ertem: Balkanların yükselen destinasyonu Tiran olacak
Exp-Ert DMC Kurucusu Kemal Ertem

Last Updated on 24 Aralık 2022 by Turizm Günlüğü

Exp-Ert DMC Kurucusu Kemal Ertem, Arnavutluk’un başkenti Tiran’ın hem konaklama tesisleri hem ulaşım kolaylığı hem de görülmesi gereken yerleriyle Balkanların yükselen destinasyonu olduğunu belirtti. Ertem, Tiran’ın tek eksiğinin tanıtım olduğunu söyledi.   Kemal Ertem: Balkanların yeni popüler destinasyonu Tiran

Pandemi ve Rusya – Ukrayna savaşı öncesinde, Rusya ve Ukrayna spesiyalisti olarak acentalara tur paketleri sunan Exp-Ert DMC, 2023 yılı için yeni destinasyonlara odaklandı.

EXP-ERT DMC’NİN YENİ DESTİNASYONU: TİRAN

Exp-Ert DMC’nin yeni ve öne çıkan destinasyonları arasında Arnavutluk’un başkenti Tiran da yer alıyor. Bu kapsamda Exp-Ert DMC, 16 – 18 Aralık 2022 tarihlerinde Tiran’a bir fam-trip düzenledi.

Exp-Ert DMC Kurucusu Kemal Ertem, Tiran’a düzenledikleri fam-trip sonrasında, Tiran’ın hem MICE hem de leisure paketler için öne çıkan avantajları, Exp-Ert DMC’nin Tiran’a yönelik hedefleri, Tiran’ın sahip olduğu altyapı ve sunduğu imkanlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Foto: Yaşar Çelik

“AVRUPA’DAN ASYA’YA YENİ DESTİNASYONLAR”

“Pandemi öncesinde Exp-Ert DMC’nin iki ana destinasyonun Rusya – Ukrayna olduğunu ve Rusya – Ukrayna Savaşı nedeniyle iki ana destinasyonlarını birden kaybettiklerini” belirterek açıklamalarına başlayan Kemal Ertem; “Savaş sonrası Ukrayna tamamen kapalı durumda, Rusya’ya yönelik uçak biletlerinin fiyatları oldukça arttı. Rusya için 700-750 Dolara koltuk bulamıyoruz. Bir de Rusya vize istiyor. Bu nedenle, piyasada olmayan ve piyasadaki eksikliği gidermek adına yeni destinasyonlar ile birlikte farklı tur paketleri oluşturduk” dedi.

“2023 YILI EXP-ERT’İN YILI OLACAK”

2023 yılına, etkin planlama ve oluşturdukları güçlü kadro ile hazırlandıklarını ifade eden Kemal Ertem; “2023 yılının Exp-Ert’in yılı olacağını hem kapalı gruplar hem de leisure paketler için oldukça olumlu tepkiler aldıklarını, leisure paketler için oldukça geniş ürün çeşitliliği yarattıklarını, Tanzanya’dan İngiltere’ye tur paketleri oluşturduklarını” söyledi.

Kemal Ertem bu konuya ilişkin son olarak; “Pandemi sonrasında Rusya – Ukrayna Savaşı nedeniyle Exp-Ert DMC olarak belki biraz geri planda kaldık ama sektörün ve acentaların bize yönelik güveni hiç azalmadı” dedi.

TİRAN’IN ACENTALARA VE SEYAHAT SEVERLERE SUNDUĞU AVANTAJLAR

Exp-Ert DMC’nin yeni destinasyonu Tiran hakkında açıklamalarda bulunan Kemal Ertem; Tiran destinasyonunun sunduğu avantajları, “vizesiz olması, kaliteli zincir otellere ev sahipliği yapması, uçuş süresinin kısalığı ve yakın olması, bayrak taşıyıcı Air Albania firmasının %49’nun Türk Hava Yolları’nın olması ve Türklerin damak tadına uygun bir mutfağa sahip olması” olarak sıraladı.

“TİRAN TURİZMCİLERİN VE ACENTALARIN TÜM BEKLENTİLERİNİ KARŞILIYOR”

Balkanlar’da “bayi destinasyonu” olarak adlandırdıkları kapalı gruplara yönelik destinasyonlarda, turizmciler olarak birtakım beklentileri olduğunu açıklayan ve bu beklentileri; “uygun fiyata uçak bileti, iyi bir otel, gündüzleri gezilebilecek tarihi yerler ve iyi restoranların bulunması” olarak sıralayan Kemal Ertem; Tiran’ın bunları rahatlıkla sağladığını ve istenen kriterlere sahip olduğunu söyledi.

Foto: Yaşar Çelik

“TEK YAPILMASI GEREKEN ETKİN TANITIM ÇALIŞMALARI”

Şu an için Arnavutluk’un, 3 gecelik city-break tatili için öne çıkan bir destinasyon haline gelebileceğini ifade eden Exp-Ert DMC Kurucusu Kemal Ertem, Arnavutluk ve Tiran’ın tek eksiğinin etkin tanıtım çalışmaları olduğunu ve Tiran’ın tanıtım çalışmalarına ağırlık vermesi gerektiğini belirtti.        Kemal Ertem: Balkanların yeni popüler destinasyonu Tiran

EXP-ERT DMC’NİN TİRAN TUR PAKETİ

3 gece konaklamalı Tiran turu kapsamında Arnavutluk’un diğer şehirlerini de ziyaret ettiklerini açıklayan Kemal Ertem; Exp-Ert’in Tiran tur programının detaylarına ilişkin şunları kaydetti:

“3 geceli konaklamalı tur kapsamında ilk gün Tiran’ın şehir merkezini, çarşısını gezdiriyoruz. Bir gün İşkodra’ya gidiyoruz. Bir gün Arnavutluk’un Bodrum’u dedikleri Durres’e gidiyoruz. Bir gün de UNESCO tarafından koruma altına alınan Berat şehri gezilebilir. Burada gündüzleri dolu dolu geçer, akşamları da Tiran’ın eğlence mekanlarında vakit geçirebilirler. Tiran çok sayıda önemli eğlence mekanına ev sahipliği yapıyor. Kapalı gruplar ve bireysel seyahat edenler Tiran’da her günü dolu dolu geçen bir tatil yapabilir.”

EXP-ERT DMC’NİN 2023 YILI İÇİN TİRAN HEDEFİ: 3 BİN PAX

Exp-Ert DMC’nin Kurucusu Kemal Ertem, son olarak 2023 yılında Tiran’a yönelik hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

2023 yılında kapalı gruplarda çok rahat 2 bin pax’a ulaşabileceklerini açıklayan Kemal Ertem; “City-break, leisure paketlerinde de bin kişilik bir pax’ı hedefleyerek; toplamda 3 bin pax’a ulaşacağımıza inanıyorum. Ben, Tiran’ın 2023 yılının son çeyreğinde (Eylül – Ekim – Kasım) inanılmaz bir talep göreceğini düşünüyorum” dedi.

EXP-ERT DMC’NİN DÜZENLEDİĞİ TİRAN INFO TURUNDAN KARELER

 


🎤 Röportaj: Yaşar Çelik / ✍🏻 Yayına Hazırlayan: Cem Bişkin