Berlin Büyükelçisi’nden vize açıklaması

Berlin Büyükelçisi'nden vize açıklaması

Last Updated on 19 Ocak 2023 by Turizm Günlüğü

Berlin Büyükelçisi’nden vize açıklaması… Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen: Bunun Türkiye – Almanya ilişkilerine artık zarar veren boyuta ulaştığını görüyoruz

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Türkiye’den yapılan Schengen başvurularında sıkıntıların devam etmesi nedeniyle üzüntü duyduklarını ifade etti.

Ahmet Başar Şen, “Bunun Türkiye – Almanya ilişkilerine artık zarar veren boyuta ulaştığını görüyoruz” dedi.          Berlin Büyükelçisi’nden vize açıklaması

“VİZENİN KOLAYLAŞTIRILMASI, VİZE ÜCRETLERİNİN DÜŞÜRÜLMESİ GİBİ ADIMLAR BEKLİYORUZ”

Ahmet Başar Şen, vizenin kolaylaştırılması, vize ücretlerinin düşürülmesi ve çok girişli vizelerin verilmesi gibi adımlar beklediklerini söyledi.

Şen, şunları kaydetti: “Daha önce hem Alman dostlarımıza hem AB’ye farklı dönemlerde, farklı zamanlarda hem uyarılarda bulunduk hem de bu konuda iyileştirmeler yapılması gerektiğini, özellikle her seviyede, ilettik. Sayın Bakanımız bunu defalarca muhataplarına iletti. Bu mesele hala devam ediyor. Umarım yakın zamanda uygulanacak “daha fazla personel, daha az belge, daha uzun süreli çok giriş imkanı” verilmesiyle bu sorun azaltılır, hafifletilir.”