Rusların paket turlara ilgisi arttı

Rusların paket turlara ilgisi arttı

Last Updated on 1 Mart 2023 by Turizm Günlüğü

Son dönemde Rusların paket turlara ilgisi arttı: İşte nedeni…

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), pahalı uçak biletleri nedeniyle daha önce bağımsız hareket eden Rus turistlerin, uçak biletli paket turları daha sık satın almaya başladığını belirtti.            Rusların paket turlara ilgisi arttı

Birçok tur operatörünün bir yıl önce sadece konaklama ve gezi programı sunduğunu, biletlerin ayrıca satın alınması gerektiğini kaydeden ATOR, halihazırda havayolu ulaşımın dahil olduğu paket turların payının yüzde 90’a ulaştığını ifade etti.

Rusya’da faaliyet gösteren tur operatörü Multitour şirketi, müşterilerin çoğu zaman Soçi, Mineralnye Vody ve St. Petersburg, Abhazya ve Kazan’ı seçtiğini belirtirken, Pegas Touristik ise Dağıstan, Kaliningrad, Baykal ve Şeregeş’in havayolu ulaşımlı tatil turlarında talep gördüğünü bildirdi.

Fun&Sun, uçak biletinin dahil olduğu tur paketlerinin özellikle yabancı tatil beldelerinde tatil yapmaya alışkın gezginler arasında popüler olduğunu vurgularken; Rusya’nın en köklü tur operatörü Intourist ise otel + uçak bileti formatının özellikle çocuklu aileler tarafından ilgi gördüğü dile getirdi. (Gazetemru)