Rusya’da en popüler yurt dışı tatil destinasyonları belirlendi

Rusya'da en popüler yurt dışı tatil destinasyonları
Turizm Günlüğü'nün görsel partneri: Deposit Photos

Last Updated on 14 Mart 2023 by Turizm Günlüğü

Rusya’da en popüler yurt dışı tatil destinasyonları… Rusya’nın dev cep telefonu operatörlerinden MTS’in seyahat hizmeti MTS Travel tarafından düzenlenen anketler, Rus tatilciler için en popüler yurt dışı tatil destinasyonlarını ortaya koydu.

Rusların hangi ülkelere seyahat etmeyi tercih ettikleri ile ilgili ankette lider destinasyonun her iki Rus’tan birinin seçtiği Türkiye olduğu anlaşılırken, kullanıcıların yüzde 72’sinin hayatlarında en az bir kez yurt dışına çıktığını tespit edildi.

Yurt dışına çıkanların yüzde 47 ile yaklaşık yarısı, hayatında en az bir kez Türkiye’yi ziyaret ettiğini belirtirken, katılımcıların üçte biri (yüzde 34) Mısır’a ve dörtte biri (yüzde 26) Abhazya’ya gittiğini söyledi.

TEKRARLANAN SEYAHATLERDE LİDER TÜRKİYE

Türkiye’nin tekrarlanan seyahatlerde de lider olduğu gözlemlenirken, her üç gezginden birinin bir kez tatil yaptığı Türkiye’yi daha sonra yine ziyaret ettiği kaydedildi.

MTS Travel anketine katılanların dörtte biri Belarus’a, yüzde 21’i ise Almanya’ya birkaç kez gittiğini bildirirken, turistlerin yüzde 30’u hayatları boyunca 4 ila 10 arasında ülkeyi ziyaret ettiğini aktardı.

SEYAHAT MALİYETİ ÖNEMLİ OLMASAYDI…

Seyahat maliyeti önemli olmasaydı, her 10 Rus’tan birinin Maldivler’e gitmek istediği anlaşılırken, seyahat için en çok arzu edilen ülkeler arasında İtalya’nın yüzde 7 ile ikinci sırada yer aldığı, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) ise yüzde 6 ile üçüncü sırada bulunduğu anlaşıldı.              Rusya’da en popüler yurt dışı tatil destinasyonları

Gazetemru’nun aktardığı habere göre; Rusların yüzde 5’i sınırsız seyahat bütçeleri olsaydı Dominik Cumhuriyeti ve Çin’e gitmek istediklerini de vurguladı.