Rusların en popüler bahar destinasyonlarını açıkladı

Ruslar için en popüler bahar tatili destinasyonlarını açıkladı
Tayland – Phuket Adası

Last Updated on 17 Mart 2023 by Turizm Günlüğü

Rusya’da faaliyet gösteren seyahat servisi OneTwoTrip, Ruslar için en popüler bahar tatili destinasyonlarını açıkladı.

Rusya’da faaliyet gösteren OneTwoTrip seyahat servisinin araştırmaları, çocuklu Rus ailelerin bahar tatilleri için tercih ettiği en popüler seyahat destinasyonlarını belirledi.

EN POPÜLER YURT İÇİ DESTİNASYONLAR

24 Mart – 2 Nisan tarihleri arasında Rusya ve yurt dışındaki otel rezervasyonlarına ilişkin verileri analiz eden uzmanlar, Soçi’nin yüzde 27.5 ile rezervasyonların dörtte birinden fazlasını oluşturarak en popüler tatil destinasyonu olduğunu açıkladı.

Soçi tatilleri için gezginlerin en çok üç yıldızlı otelleri tercih ettiği kaydedildi.

Başkent Moskova, turistlerin yüzde 23.5’i tarafından ziyaret edilirken, başkentteki çocuklu ailelerin çoğunlukla dört yıldızlı otellerde kaldığı belirlendi.

St. Petersburg ziyaretçilerin yüzde 17.8’i tarafından tercih edilirken, çocuklu ailelerin çoğu, ülkenin kuzey başkentinde geçirdiği tatillerde yıldızsız otelleri ve kiralık daireleri tercih etti.

Rus ailelerin yüzde 4’ü ise tatillerini Kazan ve Kaliningrad’da geçirmeyi planlıyor.

EN POPÜLER YURT DIŞI DESTİNASYONLAR

En popüler yabancı destinasyonlar listesinin başında Tayland – Phuket gelirken, rezervasyonların yüzde 12.8’i bu adaya yapılıyor.

Dubai yüzde 10.5 ile ikinci sırada yer alırken, İstanbul yüzde 8.4 ile ilk üçü tamamlıyor.

Bangkok ve Mısır’ın önemli tatil beldelerinden Sharm el Sheikh’in her biri taleplerin yaklaşık yüzde 6.5’ine sahip oldu.    Ruslar için en popüler bahar tatili destinasyonlarını