Rus havayolu firmalarından Antalya için frekans artışı

Rus havayolu firmalarından Antalya için frekans artışı
Rus havayolu firmaları Rusya’nın Novosibirsk kentinden Antalya’ya 2023 sezonunda daha çok uçuş düzenleyecek / Foto: Novosibirsk Tolmachevo Havalimanı / tolmachevo.ru

Last Updated on 28 Mart 2023 by Turizm Günlüğü

Rus havayolu firmalarından Antalya için frekans artışı: Rus havayolu firmaları Aeroflot ve Red Wings Airlines, Rusya’nın Novosibirsk kentinden Antalya’ya daha çok uçuş düzenleyecek.

2022 yılının yaz sezonunda Rusya’nın Novosibirsk kentinden Antalya’ya sadece Southwind Airlines ve Azur Air firmaları uçuş düzenlemişti.

2023 sezonunda ise beş havayolu firması Novosibirsk’ten Antalya’ya uçuş düzenleyecek.

S7 Airlines, Ekim ayından itibaren Novosibirsk Tolmachevo Havalimanı’ndan Antalya’ya uçmaya başlamıştı. S7 Airlines, şu an için bu rotada Salı, Çarşamba ve Cuma günleri olmak haftada 3 uçuş gerçekleştiriyor.

Rusya’nın milli havayolu firması Aeroflot da 27 Nisan’dan itibaren Novosibirsk – Antalya hattında haftada 4 uçuş düzenleyeceğini duyurdu. İlerleyen günlerde uçuşların 6 frekansa çıkarılması planlanıyor.  Rus havayolu firmalarından Antalya için frekans artışı

Diğer yandan Azur Air ve Red Wings Airlines da Novosibirsk’ten Antalya’ya uçuş düzenleyecek.

Red Wings Airlines, 25 Mayıs’tan itibaren haftada iki kez Novosibirsk Tolmachevo Havalimanı’ndan Antalya’ya uçuşlara başlayacak.