16 yıl sonra Türkiye uçuşlarına yeniden başladı

16 yıl sonra Türkiye
Sun d'Or Airlines

Last Updated on 31 Mart 2023 by Turizm Günlüğü

İsrail’in bayrak taşıyıcı havayolu şirketi El Al’in alt markası Sun d’Or Türkiye uçuşlarını yeniden başlattı.  16 yıl sonra Türkiye

İsrail’in bayrak taşıyıcı havayolu şirketi El Al’in alt markası Sun d’Or, 16 yıl ara verdiği Türkiye uçuşlarına Tel Aviv – İstanbul seferi ile yeniden başladı.

16 yıl aradan sonra yapılan ilk uçuşta, 172 yolcusu ile Tel Aviv’den kalkan uçak, İstanbul Havalimanı’na indi.

Uçuşların yeniden başlaması nedeniyle gelen yolcu katında yapılan törene İGA İstanbul Havalimanı Üst Düzey Yönetici Danışmanı Melih Mengü ile Sun d’Or Üst Yöneticisi (CEO) Gal Gershon da katıldı.

Oldukça uzun bir aradan sonra İsrailli bir hava yoluna havalimanlarını açtıkları için çok mutlu ve heyecanlı olduklarını dile getiren Melih Mengü, “Bu noktada Sun d’Or’un İGA İstanbul Havalimanı ile iş birliği, Türkiye ve İsrail arasındaki ilişkileri güçlendirmek için büyük bir fırsat” dedi.      16 yıl sonra Türkiye

“TÜRKİYE’DE TATİL BELDELERİNE DE UÇUŞLAR BAŞLATMAYI PLANLIYORUZ”

Sun d’Or CEO’su Gershon ise “İki ülke arasındaki ilişkilerin kuvvetlenmesini de memnuniyetle karşılıyoruz. Turistik açıdan da ilişkilerimizi geliştirmeye devam edeceğiz. İstanbul, İsrail halkı için her zaman favori bir destinasyon oldu ve gelecekte de Türkiye’de ek tatil beldelerine uçuşlar başlatmayı planlıyoruz” diye konuştu.

İsrailli havayolu şirketi, operasyon maliyetleri nedeniyle Türkiye uçuşlarına 2007’de son vermişti.