Air Astana 2023 yaz sezonu uçuş programını açıkladı

Air Astana Yeni Rotaları
Almatı Havalimanı

Last Updated on 31 Mart 2023 by Turizm Günlüğü

Air Astana, 2023 yaz sezonu uçuş programını açıkladı: Air Astana, 26 Mart – 29 Ekim 2023 tarihlerinde arasında gerçekleştireceği ilkbahar – yaz dönemi uçuş programında uluslararası uçuş sayısını artıracak.

Kazakistan merkezli havayolu firması Air Astana, uçuş programındaki uluslararası uçuş sayısını istikrarlı bir şekilde artırmaya devam ediyor.

AIR ASTANA’NIN ANTALYA UÇUŞLARI

Air Astana, Kazakistan’ın Almatı şehrinden Antalya’ya olan seferlerini haftada 10 uçuşa, Astana’dan Antalya’ya olan uçuşlarını ise haftada 7 uçuşa çıkarılacağını açıkladı.

Almatı’dan Tiflis’e (Gürcistan) olan seferler haftada 7 uçuş artarken, Astana’dan Tiflis’e olan seferler 3 uçuş artırılacaktır.  Air Astana, 2023 yaz sezonu uçuş programını

Almatı’dan Taşkent’e (Özbekistan) olan seferler haftada 14 uçuşa, Astana – Taşkent seferleri ise haftada 5 uçuşa çıkarılacaktır.

Almatı’dan Londra’ya olan seferler haftada 5 kez, Almatı’dan Bişkek’e (Kırgızistan) olan seferler ise haftada 9 kez gerçekleştirilecek.

Air Astana ayrıca haftada bir kez Chengdu’ya (Çin) uçuş sunarken, Almatı’dan Pekin’e günlük seferler ve Astana’dan haftada 2 kez Pekin’e uçacak.

Air Astana’dan önemli transfer

AIR ASTANA’NIN İSTANBUL UÇUŞLARI

Almatı’dan İstanbul’a olan uçuşlar haftada 11 kez, Astana’dan İstanbul’a haftada 7 ve Atyrau’dan İstanbul’a ise 3 kez gerçekleştirilecek.

Almatı’dan Bakü (Azerbaycan) ve Duşanbe’ye (Tacikistan) olan seferler haftada 4 uçuşa çıkarılacak.

BODRUM’A DA UÇACAK

Air Astana 2023 İlkbahar – Yaz dönemi uçuş programında ayrıca, Almatı’dan Bodrum ve Heraklion’a (Yunanistan) olan sezonluk hizmetlerin yanı sıra, Almatı ve Astana’dan Podgorica’ya (Karadağ) haftada üç kez, Almatı’dan Batum’a (Gürcistan) ise haftada 5 kez sefer düzenlenecek.

Air Astana, Almatı’dan Bangkok’a 3, Phuket’e ise 4 uçuş gerçekleştirecek ve Tayland’a günlük direkt uçuşlar devam edecek.