Volkan Konak’a Almanya’dan vize reddi

Volkan Konak'a Almanya'dan vize reddi.
Volkan Konak'a Almanya'dan vize reddi.

Last Updated on 28 Mayıs 2023 by Turizm Günlüğü

Volkan Konak’a Almanya’dan vize reddi. “Ne olduğu belirsiz kişilere vatandaşlık verildiğinden Avrupa’ya bile vize alamıyoruz.”

Ünlü sanatçı Volkan Konak, Almanya’dan iki kez vize için ret aldıklarını belirterek “Türkiye’ye giriş yapan, sayısı belli olmayan ne olduğu belirsiz kişilere vatandaşlık verildiğinden, artık Avrupa’ya bile vize alamıyoruz” dedi.

Volkan Konak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili dostlar; dünyanın her yerinde konser veren bizler, Türkiye’ye giriş yapan, sayısı belli olmayan ne olduğu belirsiz kişilere vatandaşlık verildiğinden, artık Avrupa’ya bile vize alamıyoruz ve Almanya’dan iki kez vize için red aldık, dolayısıyla mayıs ayı Almanya konserimizi iptal ettik. Dinleyicilerimizden özür diliyoruz. Ne diyeyim yazıklar olsun…”

vize reddi nedir?

Vize reddi, bir ülkenin konsolosluğu veya büyükelçiliği tarafından bir kişiye vize verme talebinin kabul edilmediği durumu ifade eder. Vize başvuruları, ülkelerin göçmenlik ve güvenlik politikalarına dayanır. Başvuruyu yapan kişinin geçmişi, neden ülkeye girmek istediği, ne kadar kalacağı ve ülkeden ayrılıp ayrılmayacağı gibi faktörler dikkate alınır.

Bir vize reddinin birçok nedeni olabilir. Bunlar arasında geçerli bir pasaportun olmaması, yeterli mali kaynakların kanıtlanamaması, geçmişte suç kaydı olması, ülkeye giriş çıkış tarihlerinin belirsiz olması veya başvurunun gerektirdiği diğer belgelerin eksik olması gibi durumlar sayılabilir.

Bir vize başvurusu reddedildiğinde, başvuran kişi genellikle bir ret mektubu alır. Bu mektup genellikle ret kararının nedenlerini açıklar. Bazı durumlarda, başvuru sahibi ret kararını temyiz edebilir veya yeniden başvuru yapabilir. Her durumda, reddedilen kişinin daha sonra başarılı bir vize başvurusu yapabilmesi için ret nedenini anlaması ve gerektiği şekilde yanıtlaması önemlidir.