Masterchef Mehmet Yalçınkaya Bodrum’da restoran açıyor

Masterchef Mehmet Yalçınkaya Bodrum'da restoran açıyor

Last Updated on 8 Haziran 2023 by Turizm Günlüğü

Masterchef Mehmet Yalçınkaya İstanbul Yeşilköy’de açtığı MYK Restoran sonrası şimdi Bodrum’da yaptığı yeni yatırımı “Denizden Restoran” ile Bodrumlularla buluşuyor.

“Mevsiminde Deniz Mahsülleri” konsepti ile denizden gelen tüm imza yemeklerini uygulayacağı, Surf&Turf tabakları ile farklılaşan özel konseptli “Denizden Restoran” Bodrum Merkezde “Kocadon Museum Hotel” içinde 17 Haziran’da açılıyor.

Asırlık Binada Tarih ve Lezzet Buluşması

Geçmişten günümüze uzanan 110 yıllık “Kocadon Museum” aile yadigarı olan ve tarihi doku korunarak restore edilen özel bir yapı. Bodrum’un renkli, tarihi ve kültürel kalbinin attığı Bodrum yat limanında tarihi eserlerle donanmış özel dekorasyonu, begonviller arasında doğaya saygılı bu özel yapı 10 farklı oda ile hizmet veriyor.

Otelin bahçesinde açılacak “Denizden Restoran” sadece lezzet ile değil özel dekorasyonu ile de göz dolduracak. Denizin tüm doğal renklerinin tarihsel yapıya uyumla kullanıldığı bu özel dekorasyonla Haziran ayında kapılarını açacak mekanda; özel tasarım tabaklar, uluslararası dokuma sanatçısı Fırat Neziroğlu imzalı tasarım önlükler lezzetin kreatif eşlikçileri olacak.

Haziran ayında kapılarını açacak mekanda; özel tasarım tabaklar, uluslararası dokuma sanatçısı Fırat Neziroğlu imzalı tasarım önlükler lezzetin kreatif eşlikçileri olacak.

Dry Aged “Dinlenmiş ve Marine Edilmiş Lezzet”Bodrum’da

Özellikle Surf&Turf sunumları için kullanılacak ve etin marine edilip dinlendirilmesini sağlayan özel dolaplarla misafirlerin çok özel lezzetlerle buluşmasının sağlanacağı restoranda, Mehmet şefin deniz mahsülleri ile yaptığı tüm imza yemekler, yerel dokuya uygun bir damak lezzeti ile yerli ve yabancı misafirlerle buluşacak

Ulaşılabilir Lezzet “Fine Dine”

Dünyada yaygın olan “Afordable Luxery” -Ulaşılabilir Lüks ve Ulaşılabilir Lezzet kavramına sahip çıkacak Denizden Restoran; bölgeye farklı bir “Fine Dine” kavramını da taşıyor. Geri dönüşüm kültürü ile sürdürülebilir dünya yaşamına Gastronomi katkısını önemseyen ve atıksız paylaşım tabakları, doyurucu, nitelikli ve kabul edilebilir ölçekli fiyat-fayda potansiyeli ile farklı bir algıyı hizmete sunacak.        Mehmet Yalçınkaya restoran

Okuma Önerisi: Mehmet Şef’in restoranı MYK Cafe Restoran