Vücut Tipine Göre Doğru Mayo ve Bikini Nasıl Seçilir?

2023 mayo ve bikini trendleri
Kom 2023 mayo bikini koleksiyonu

Last Updated on 4 Ağustos 2023 by Turizm Günlüğü

Her vücut tipi, kendine has bir güzelliğe ve özelliğe sahiptir. Yaş, genetik faktörler, kemik yapısı derken, vücut tiplerinin 5 farklı kategoriye ayrıldığını biliyor muydunuz? Her yıl değişen ve yeni trendlere göre tasarlanan ürünler, bir yandan kişiliği yansıtırken diğer yandan da kişinin stilini ortaya çıkartıyor. Peki, vitrinleri süsleyen sezonun en trend parçalarının bedeninizde nasıl durduğunu önemsiyor musunuz? 2023 mayo ve bikini trendleri.

Vücut tiplerinin dikdörtgen, kum saati, üçgen, ters üçgen ve oval olarak kategorize edildiğini belirten Kom Ürün Müdürü Gülban Paternoster, vücut tiplerine en uygun mayo bikini modellerini anlattı. 2023 mayo ve bikini trendleri.

Kendi bedeninizi tanımalısınız: Alışveriş yapmadan önce, kişinin kendi bedenini tanıması doğru ürünü seçme konusunda avantaj sağlayacaktır.

Doğru parçalar, kusursuzluğu yansıtır: Vücut tipine göre giyinmenin, tercih edilen kıyafeti kusursuz bir görünüme kavuştururken alışverişi de kolaylaştırır.

KOM 2023 Bikini Modelleri

Kare, dikdörtgen vücut yapısına sahip olanlar, yüksek bikini altları, cut-out mayolar ile belini ince gösterirken volanlı ve desenli üstler ile daha kıvrımlı bir görünüm elde edebilir.

Kum saati şeklinde vücut yapısına sahip olanlar yüksek belli, beli saran ve göğüs dekolteli modellerle feminenliğini ön plana çıkarabilir. 2023 mayo ve bikini trendleri.

Oval vücutlu kişiler, üst bedenindeki fazla kiloları dengelemek ve rahat hissetmek için balenli ve askılı mayolar ile yüksek kesim altları tercih edebilir.

Üçgen vücut tipindeki kişiler, alt bedenlerinin genişliğini dengeleyecek şekilde üst bedenlerini ön plana çıkaran V yakalı, şeritli, desenli veya volanlı mayolar giyebilir.

Ters üçgen vücut tipine sahip olanlar ise, kalın askılı, sade ve düz renk askılı, bedeni ve göğüslerini ön plana çıkaran mayolar seçebilir. 2023 mayo ve bikini trendleri.