Sırbistan Belgrad’da Gezilecek Yerler ve Yapabileceğiniz Aktiviteler

Sırbistan oturum izni
Sırbistan Belgrad

Last Updated on 24 Temmuz 2023 by Turizm Günlüğü

Balkanlar’ın incisi Belgrad, birbirinden keyifli aktivite seçenekleriyle ziyaretçilerine eşsiz bir tatil vadediyor. belgrad gezilecek yerler.

Ada Ciganlija: Sava Nehri üzerindeki bu yapay ada, harika plajlara ev sahipliği yapar. Şehir merkezine oldukça yakın konumda olan Ada Ciganlija, yüzme, sörf, su bisikleti gibi su sporları ile eğlenceli vakit geçirmek ve göl kenarında romantik yürüyüşler yapmak için son derece idealdir. Su üzerine kurulmuş şişme şehir ise özellikle küçük misafirlerinin ilgisini çekecek şekilde tasarlanmıştır. Çingene Adası olarak da bilinen Ada Ciganlija, Avrupa’nın en donanımlı ve en büyük plajına sahiptir ve bu benzersizliğini her sene yaz aylarında düzenlediği festivaller ve spor etkinlikleri ile taçlandırır.

Okuma önerisi: Belgrad Gezi Rehberi: Ziyaretçiler İçin 10 Altın Tavsiye

Belgrad Kalesi: Belgrad şehrinin sembolü olan Belgrad Kalesi, tarihi dokusu ve muhteşem nehir manzarasıyla ziyaretçilerini büyüler. Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği çok özel ve stratejik bir konumda yer alan kalede düzenlenen etkinlikler ve konserler, yazın şehirde geçirdiğiniz zamanı daha da keyifli bir hale getirir. Kalenin etrafını saran Kalemegdan Parkı ise geniş yeşil alanları, tarihi yapıları ve göletleriyle doğal bir cennettir. Tarihe ve doğaya âşık olanların büyük keyif alacakları parkta piknik yapmak, güneşin tadını çıkarmak ve şık kafelerde molalar vermek mümkündür. belgrad gezilecek yerler.

Belgrad Kalesi – Kalemegdan Parkı

Skadarlija Sokağı: Belgrad’ın bohem atmosferi ile ünlü sokağı Skadarlija, renkli binaları, sanat galerileri, restoranları, kafeleri ve sokak sanatçılarıyla bambaşka bir deneyim vadeder. Bohem yaşam tarzının tam kalbine yapacağınız bu yolculukta geleneksel Sırp lezzetlerini tadabilir ve Sırp ezgilerine eşlik ederek keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Knez Mihailova Caddesi: Tatilin ayrılmaz bir parçası olan alışveriş için, Belgrad’ın ana yaya caddesi olan Knez Mihailova mükemmel bir seçenektir. Tarihi binaları ve eşsiz mimarisinin eşlik edeceği bu alışveriş turunda yerel hediyelik eşyalar satın alabilir, Sırbistan kafe kültürünün tadını çıkarabilirsiniz. belgrad gezilecek yerler.

Okuma önerisi: Belgrad Tarihi ve Kültürel Zenginliklerle Dolu Bir Şehir

Avala Dağı: Belgradlıların özellikle sıcak yaz günlerinde sık sık piknik yapmak ve serinlemek için tercih ettikleri Avala Dağı, harika manzarası ile mutlaka gezi rotasına eklenmeyi hak eden yerlerden. Şehir merkezinin 16 kilometre uzağında bulunan Avala Dağı’nda 1999 Nato bombalaması sırasında yıkıldıktan sonra yeniden yapılan TV Kulesi’ni ve etkileyici anıtları da keşfedebilirsiniz.

Zemun: Etkileyici mimarisi, benzersiz restoranları ve kafeleri, her yıl binlerce ziyaretçiyi bu güzel kasabaya çeker. Zamanda yolculuk hissi yaratan dar sokakları, muhteşem manzarası ve güzel Lido kumsalıı, Zemun’da keşfedilecek en güzel detaylardan.

Belgrad
Beyaz şehir anlamına gelen Belgrad ’ın panoramik turu, Osmanlı eseri Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) Çeşmesi ve şehrin diğer önemli eserlerini görme fırsatı veriyor.

Festivaller Diyarı Belgrad

Özellikle yaz dönemi, Belgrad için birbirinden renkli festivaller anlamına gelir. Belgrad’daki tüm müzelerin katılımıyla gerçekleşen Müze Gecesi ile açılan festival sezonu tiyatro, müzik ve gastronomi alanında düzenlenen harika festivallerle devam eder.

Belgrad’ın Gece Hayatı

Efsane nehir kulüplerinde eğlencenin tam gaz devam ettiği yaz geceleri, Belgrad’da geçirilen bir tatilin olmazsa olmazları. Yerel DJ’lerin sahne aldıkları splavslar, sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebileceğiniz mekanların başında gelir. Caz veya rock müzik sevenler için şehirde birçok caz kulübün ve rock bar’ın olduğunu da belirtelim.