Rusya’da Türkiye İçin Alkolsüz Her Şey Dahil Tur Satışları Başladı

Rusya’da Türkiye İçin Alkolsüz
Uçuş Öncesi Alkol Tüketimi Tehlikeli: Uzmanlar Havaalanında İçki İçmeye Karşı Uyarıyor

Last Updated on 29 Ağustos 2023 by Turizm Günlüğü

Rus tur operatörleri Türkiye’ye alkolsüz “her şey dahil” tur satışlarına başladı.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), ülkedeki seyahat acentelerinin Türkiye’deki yüksek enflasyon ve aşırı fiyat artışları nedeniyle Rus turistlere alkolsüz “her şey dahil” turlar sunmaya başladığını bildirdi.

Bu tür paket turların yüzde 7 ila 9 oranlarında daha ucuz olabildiğine dikkat çeken ATOR, mesajında, “Bu yıl, tur operatörlerinin paket turları arasında, Rus turistlere alkolsüz her şey dahil konsepti sunan Antalya ve Ege bölgesindeki oteller de yer aldı” ifadelerini kullandı.

ATOR, örneğin bu tür turların tur operatörü Anex Tour tarafından sunulduğunu belirtirken, artık şirketin ürün yelpazesinde “alkolsüz her şey dahil” 7 Türk otelinin yer aldığının altını çizdi.

Bunlar arasında prensipte konuklara alkollü içecek sunmayan “helal” oteller ve alkolsüz “her şey dahil” seçeneği sunan otellerin bulunduğuna değinen birlik, bu tür turların genellikle yüzde 7-9 oranında daha ucuz olduğunu vurguladı.

Bazı turist kategorilerinin sakin ve alkolsüz bir format istediğine dikkat çeken ATOR, mesajında, “Örneğin yanlarında gürültülü komşular ve alkol tüketilen eğlence faaliyetlerini istemeyen Rus aileler de bulunmaktadır” diye ekledi.  Rusya’da Türkiye İçin Alkolsüz