Ruble’deki Düşüş Kış Tatilini Ne Kadar Etkileyecek?

Ruble'deki Düşüş Kış Tatilini Ne Kadar Etkileyecek?

Last Updated on 5 Eylül 2023 by Turizm Günlüğü

Rusya’da bu yıl yurt dışı kış tatillerinin fiyatının yüzde 10 ile 30 arasında artması bekleniyor.        Ruble’deki Düşüş Kış Tatilini

İzvestiya Gazetesi’ne konuşan Rusya Tur Endüstrisi Birliği yetkilileri Ekim – Kasım döneminden itibaren fiyatların artışa geçeceğini söyledi.

Habere göre Ruble’nin Dolar ve Euro karşısında değer kaybetmesi nedeniyle Mısır, Dubai, Tayland, Maldivler ve Küba gibi destinasyonlarda paket tur fiyatları yükselecek. Gazete ilk zam haberinin yüzde 20 ile Tayland otellerinden geldiğine dikkat çekiyor.

Turkrus’un haberine göre; Birlik yetkilisi Yuri Barzıkin yurt dışı destinasyonların yanı sıra ülke içinde de kış tatili fiyatlarının yüzde 15 oranında artmasını beklediklerini söyledi.

Dört yıldızlı bir otelde iki kişi tam pansiyon tatil fiyatları Birleşik Arap Emirlikleri’nde 195 bin Ruble, Mısır’da 196 bin Ruble, Tayland’da 235 bin Ruble ve Maldivler’de 300 bin Ruble’den başlıyor (3 bin 100 dolar).          Ruble’deki Düşüş Kış Tatilini

İzvestiya Gazetesi’ne konuşan tur operatörleri kış mevsimi için en çok tur satılan istikametleri de açıkladı. Fun&Sun müşterilerinin yüzde 39’u tatil için Türkiye’yi tercih etti.