Pegasus’un Konya Uçağı 2 Saat 55 Dakika Rötar Yaptı! Mandıra Filozofu İsyan Etti

Ünlü Mizahçı, Pegasus Havayolları'nın 3 Saatlik Rötarını Eleştirdi
Ünlü Mizahçı, Pegasus Havayolları'nın 3 Saatlik Rötarını Eleştirdi

Last Updated on 16 Eylül 2023 by Turizm Günlüğü

Dün sabah saatlerinde İstanbul’dan Konya’ya düzenlenen Pegasus uçağı seferi, tam 2 saat 55 dakikalık bir rötarla karşılaştı. Bu beklenmeyen gecikme, “Mandıra Filozofu” karakteriyle tanınan Müfit Can Saçıntı tarafından sert bir şekilde eleştirildi. Pegasus’un Konya

İstanbul-Konya seferini gerçekleştirecek olan Pegasus uçağı, beklenen saat olan 07:45’te havalanması gereken zamanda kalkış yapamadı ve nihayet saat 10:40’ta rötarlı bir şekilde havalandı. Yaşanan bu uzun rötarın sebebini ise Konya Havalimanı’ndaki bir askeri tatbikat olarak açıklandı.

Konya’da sivil bir havalimanının bulunmaması nedeniyle, bu tür askeri tatbikatların uçuşların seyrini etkilediği söyleniyor. Bu rötar olayına tepki gösteren ünlü Türk yönetmen ve mizahçı Müfit Can Saçıntı, “Mandıra Filozofu” karakterini canlandıran isim olarak biliniyor.

Pegasus'un Konya Uçağı 2 Saat 55 Dakika Rötar Yaptı! Mandıra Filozofu İsyan Etti
Pegasus’un Konya Uçağı 2 Saat 55 Dakika Rötar Yaptı! Mandıra Filozofu İsyan Etti

Saçıntı, sosyal medya hesabından yaşanan bu rötara şu şekilde tepki verdi:

“Pegasus Konya uçağı 2 saat 55 dakika rötar yaptı! 3 saat rötar yapsaydı, biz yolculara yiyecek ve içecek ikramı yapmak zorunda kalacaklardı. Neyse ki 3 saat değil, 2 saat 55 dakika rötar yaptı. Bak şu Allah’ın işine! Uçakta, rötar sebebini, ‘Askeri tatbikat nedeniyle Konya Havaalanının kapatılması’ olarak açıkladılar. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tek plansız tatbikatı buydu herhalde! Komutan sabah kalkmış, canı kahvaltıdan sonra tatbikat yapmak istemiş, kesin! Bütün tatbikatlar gibi aylar öncesinden planlansa, Pegasus o saate sefer koymazdı. En azından biz yolcuları haberdar ederdi; biz de sabahın köründe kalkıp 3 saat havalimanında tünemezdik! Pardon 2 saat 55 dakika. Sayın komutanlar yapmayın böyle kafanıza göre tatbikatlar.”

Mandıra Filozof’un bu keskin eleştirisi, Pegasus Havayolları’nın yaşanan rötarlar ve yolcuların deneyimleri hakkında daha fazla dikkat çekmesine neden oldu.