Pegasus ve THY Uçakları İran’daki Gerginlik Nedeniyle İstanbul’a Dönüş Yapıyor

Pegasus ve THY Uçakları İran'daki Gerginlik Nedeniyle İstanbul'a Dönüş Yapıyor
Pegasus ve THY Uçakları İran'daki Gerginlik Nedeniyle İstanbul'a Dönüş Yapıyor

Last Updated on 14 Nisan 2024 by Turizm Günlüğü

İran’daki dron saldırısının ardından, Pegasus Havayolları ve Türk Hava Yolları (THY) uçakları güvenlik gerekçesiyle İstanbul’a geri dönüyor.

İki büyük hava yolu şirketi, İran, Ürdün, Irak ve Lübnan’a olan gece ve yarınki tüm seferlerini iptal etti. İran ve İsrail arasındaki artan gerilim ve komşu ülkelerin hava sahasının kapatılması bu kararı tetikledi.

Özellikle, THY’nin TK 872 (İstanbul-Tahran), TK 892 (İstanbul-İsfahan), TK 884 (İstanbul-Şiraz) ve TK 888 (İstanbul-Meşhed) seferleri dahil olmak üzere, bölgeye doğru yola çıkmış olan birçok uçuş rotasını değiştirerek İstanbul’a dönüş yaptı.

Ayrıca, AJet ve Pegasus Havayolları tarafından İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkış yapması planlanan İran ve Irak uçuşları da iptal edildi. Bu uçuşlar için alternatif olarak Erzurum, Diyarbakır, Elazığ ve çevre havalimanlarına yönlendirme yapıldı. Bu durum, bölgedeki güncel gelişmeler doğrultusunda alınan önlemleri yansıtmaktadır.

Pegasus Havayolları ve Türk Hava Yolları (THY) Resmi Bir Açıklama Henüz Yapmadı

Pegasus Havayolları ve Türk Hava Yolları (THY)’nın sosyal medya hesaplarından ve web sitesinden konuya dair ya da uçuş iptaline ilişkin resmi bir açıklama henüz yapılmadı.