Turistik Trenlere İki Yeni Güzergah Geliyor

Turistik Trenlere İki Yeni Güzergah Geliyor
Van Gölü Ekspresi - Turizm Günlüğü

Last Updated on 15 Nisan 2024 by Turizm Günlüğü

Turistik trenlere iki yeni güzergah geliyor: 19 Nisan’da başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü tarafından seyahat severlerin ve sanat tutkunlarının gözdesi Turistik Doğu Ekspresi’ne alternatif Ankara – Diyarbakır ve Ankara – Tatvan turistik trenlerinin Nisan ayında işletilmeye başlanacağını söyledi.

“TURİSTİK TRENLER SEVİLDİ”

Bakan Uraloğlu, “Yüksek hızlı trenlerin yanında konvansiyonel hatlarda işletilen trenlere olan taleplerin artmasıyla birlikte seyahat severlerin hizmetinde olacak iki yeni turistik tren daha işletilmeye başlanacak” diye konuştu.

ANKARA – DİYARBAKIR HATTI

1051 kilometre hat uzunluğunda Ankara – Diyarbakır güzergahında işletilecek olan Ankara – Diyarbakır – Ankara Turistik Treni’nin 180 kişi kapasiteli, 9 yataklı ve 1 yemekli vagondan oluşacağını söyleyen Uraloğlu, “Ankara’dan 19 Nisan Cuma günü saat 15.55’te hareket edecek, Diyarbakır’dan ise 21 Nisan Pazar günü saat 12.00’da yola çıkacak. Ankara – Diyarbakır seferinde Malatya’da 3 saat, Diyarbakır – Ankara seferinde ise Yolçatı’da 4 saat, Kayseri’ de 3 turizm amaçlı duracak ve buralardaki tarihi ve kültürel değerleri görme imkânı sunacak” dedi.

ODA FİYATI: 8 – 9 BİN TL

Turistik trenlerin gezginlere ev konforunu sunduğunun altını çizen Uraloğlu, “1262 kilometrelik Ankara – Tatvan – Ankara parkurunda işletilecek turistik treninin de, Ankara’dan 17 Nisan Çarşamba günü saat 15.55’te seferlerine başlayacağını tüm seyahat severlere duyurmak isterim. Ankara – Tatvan seferinde Elazığ’da 4 saatlik bir duruş gerçekleştirecek. 19 Nisan Cuma günü de Tatvan’dan 06.35’te hareket edecek tren Tatvan – Ankara seferinde Palu’da 3 saat, Elazığ’da 4 saat ve Kayseri’de 3 saatlik duruş yapacak. Ankara – Tatvan – Ankara Turistik Treni, 9 yataklı vagon ve 1 yemekli vagondan oluşuyor” dedi.      Turistik Trenlere İki Yeni Güzergah Geliyor

Ankara – Diyarbakır parkurunda yataklı vagonda bir oda fiyatının 9 bin TL olduğunu söyleyen Uraloğlu, Diyarbakır – Ankara parkurunda 8 bin TL, Ankara – Tatvan parkurunda 9 bin 900 TL, Tatvan-Ankara parkurunda ise 9 bin TL olarak belirlendiğini söyledi.

OKUMA ÖNERİSİ: İki Yeni Turistik Tren Hattı Geliyor