Maç Vizesi Nasıl Alınır? Almanya’dan Hollanda Maçı İçin Hızlı Vize

Maç Vizesi Nasıl Alınır? Almanya'dan Türk Vatandaşlarına Hollanda Maçı İçin Hızlı Vize
Maç Vizesi Nasıl Alınır? Almanya'dan Türk Vatandaşlarına Hollanda Maçı İçin Hızlı Vize

Last Updated on 3 Temmuz 2024 by Turizm Günlüğü

Almanya’dan Türk Vatandaşlarına Hollanda maçı için vize kolaylığı. Almanya, Türk Vatandaşlarına Hollanda Maçı İçin Vize Kolaylığı Sağlıyor. Hollanda Maçına Özel: Almanya’dan Türk Taraftarlara Vize Kolaylığı. Maç Vizesi Nasıl Alınır? İşte detaylar.

Türk vatandaşlarının Avrupa’ya seyahat etmesi gittikçe zorlaşıyor. Vize krizinin derinleştiği günlerde Almanya, Hollanda – Türkiye maçı için harekete geçti.

Türk vatandaşlarının vize alırken vakit kaybetmemesi adına EURO 2024’te çeyrek finale yükselen Türkiye için Almanya’nın Türkiye’deki Dış Temsilcilikleri platformu harekete geçti.

Platform, 6 Temmuz’da Berlin Olympiastadion’da oynanacak olan çeyrek final Hollanda – Türkiye maçına bileti olan taraftarların vize işlemlerini kısa sürede sonuçlandıracak bir uygulama başlattığını duyurdu.

Platformdan yapılan açıklama şu şekilde:

Maç Vizesi Nasıl Alınır? Almanya'dan Hollanda Maçı İçin Hızlı Vize
Maç Vizesi Nasıl Alınır? Almanya’dan Hollanda Maçı İçin Hızlı Vize

Türk Milli Futbol Takımı’nın 06.07.2024 tarihinde Berlin’de oynanacak Avrupa Futbol Şampiyonası çeyrek finalin karşılaşmasına çıkma şansını elde etmesi nedeniyle, Almanya’nın Türkiye’de bulunan üç dış temsilciliği, bu maça bileti olan taraftarlar için kısa sürede sonuçlanacak vize uygulaması başlatıyor.

İlgilenen başvuru sahipleri, randevusuz olarak 3 ve 4 Temmuz 2024, Çarşamba ve Perşembe günlerinde, saat 09.00 ile 14.00 arasında, normalde gerekli olan tüm başvuru evraklarını (turist vizesi, bkz. 06 No’lu Bilgi Notu Bilgi Notu / Infoblatt 06 – Turistik Amaçlı Vize / Visum für touristische Reisen – Auswärtiges Amt (diplo.de)) Ve maç biletinin belgesini eksiksiz bir şekilde ibraz ederek vize başvurusunda bulunabilirler. Başvurular yalnızca Ankara, İstanbul ve İzmir’deki iDATA vize kabul merkezlerinde yapılmalıdır ve önceden randevu alınmasına gerek yoktur.

Tüm şartların yerine getirilmesi halinde, vizenin en geç 05 Temmuz tarihinde çıkması amaçlanmaktadır. Bu hızlandırılmış prosedür, ihbar süresinin kısa olması sebebiyle Türkiye’de vize başvurusunda bulunan çok sınırlı sayıda taraftara uygulanabilecektir.

Özetle:

Maç Vizesi Nasıl Alınır? Almanya'dan Hollanda Maçı İçin Hızlı Vize
Maç Vizesi Nasıl Alınır? Almanya’dan Hollanda Maçı İçin Hızlı Vize

1. Türk Milli Futbol Takımı’nın 06.07.2024 tarihinde Berlin’de oynanacak Avrupa Futbol Şampiyonası çeyrek finaline çıkma şansı elde etmesi üzerine, Almanya’nın Türkiye’deki üç dış temsilciliği, bu maça bileti olan taraftarlar için hızlı sonuçlanacak vize uygulamasını başlatmıştır.

2. İlgilenen başvuru sahipleri, 3 ve 4 Temmuz 2024 tarihlerinde, Çarşamba ve Perşembe günleri, saat 09.00 ile 14.00 arasında, randevusuz olarak başvuruda bulunabilirler.

3. Başvurular için gerekli evraklar arasında turist vizesi için gereken tüm belgeler (bkz. 06 No’lu Bilgi Notu / Infoblatt 06 – Turistik Amaçlı Vize – Auswärtiges Amt) ve maç biletinin belgesi bulunmaktadır.

4. Başvurular, Ankara, İstanbul ve İzmir’deki iDATA vize kabul merkezlerinde yapılmalıdır; önceden randevu alınmasına gerek yoktur.

5. Tüm şartların yerine getirilmesi halinde, vizenin en geç 05 Temmuz tarihinde çıkarılması hedeflenmektedir.

6. Bu hızlandırılmış prosedür, ihbar süresinin kısa olması nedeniyle Türkiye’de vize başvurusunda bulunan sınırlı sayıda taraftara uygulanacaktır.