Kıbrıs, Sağlık Turizmi Konseyi 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı

Last Updated on 19 Şubat 2017 by Yaşar Çelik

Sağlık Turizmi’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gelişmesi ve ülke içi katmadeğerin artması ana hedefiyle sağlık ve turizmde yetkili birlik başkanları ile otel, acente sahipleri ve yöneticilerinin biraraya gelerek oluşturduğu Sağlık Turizmi Konseyi 1. Olağan Genel Kurulu’nu yaparak Ahmet Savaşan’ı Genel Başkanlığa getirdi.

Konseyden yapılan açıklamaya göre; Dün Oscar Resort Hotel’de gerçekleştirilen Genel Kurul’da Konseyin Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurullarında, Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği, Serbest Çalışan Hekimler Birliği, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB), Kıbrıs Türk Rehberler Birliği Başkanları yanısıra, özel hastane, klinik, acente ve otellerin sahipleri ile yöneticilerinin görev aldığı bildirildi.

Savaşan: Çok kıymetli yönetici arkadaşlarımızla çalışarak başaracağız…

Kuzey Kıbrıs’ın, coğrafi konumu, tarihi, turistik ve insani özellikleri, üniversite hastaneleri başta olmak üzere yüksek konforlu özel hastanelerindeki son teknoloji cihazları, güncel bilgi kullanan uzman hekimleri, tüp bebek merkezlerindeki yüksek başarı oranı, uluslararası akreditasyonları ile, otellerinde sunulan medikal masaj, spa uygulamaları ve ayrıca yaşlı-engelli turizminde sahip olduğu potansiyeliyle birleştirdiği fiyat avantajı sayesinde sağlık turizminde her geçen gün daha fazla ülkeden turist hasta çekmeyi başardığını vurgulayan Savaşan, “turizm ve sağlık alanlarındaki çok kıymetli yönetici arkadaşlarımızla birlikte ülkemizin Sağlık Turizmi’nden hak ettiği payı alması için çalışacak ve başaracağız” dedi.

Açıklamada son olarak Konseyin Yönetim Kuruluna, Dimağ Çağıner, Fethi Özboğaç, Hüseyin Oskar, Orhan Tolun, Yrd. Doç. Dr. Osman Ergene, Özgü Bayraktar, Dr. Remzi Gardiyanoğlu, Dr. Savaş Özyiğit, Dr. İlker İpekdal, Faiz Camgöz, İbrahim Bağman, Disiplin Kurulu’na, Av. Özkul Özyiğit, Av. Erkan Sökmez, Salih Aslan ve Denetleme Kuruluna da Yrd. Doç. Dr. Ediz Tuncel, Prof. Dr. Mesut Yalvaç, Osman Malyalı, Erhan Özerden’in seçildiğine yer verildi.