Thomas Cook’un CEO’su, 28 yıldan beri böyle kötü bir sezon geçirmedim!

Thomas Cook’un CEO’su Peter Fankhauser

Son Güncelleme Tarihi

İngiltere’nin önemli gazetelerinden Daily Mail’e konuşan Thomas Cook’un CEO’su Peter Fankhauser, “Son yıllarda Türkiye’de darbe girişimi ve terör olayları yaşandı. Bu nedenle müşteriler, riske girmemek için alternatif destinasyonlara seyahat edebilmektedirler. Bu sektörde 28 yıldır çalışıyorum ve böyle bir yıl geçirmedim” diye konuştu.

Daily Mail’e yaptığı açıklamada Peter Fankhauser, tatil ve turizmin oldukça zor bir iş olduğunu söyledi. Fankhauser: “Tatilcilerin başına gelen, ufak tefek aksiliklerden en önemli olaylara kadar her türlü terslik, risk ve maliyet anlamına geliyor. Bu nedenle işimiz çok zor” dedi.

Açıklamalarında Türkiye’ye de değinen Fankhauser, “Son yıllarda Türkiye’de darbe girişimi ve terör olayları yaşandı. Bu nedenle müşteriler, riske girmemek için alternatif destinasyonlara seyahat edebilmektedirler. Bu sektörde 28 yıldır çalışıyorum ve böyle bir yıl geçirmedim” diye konuştu.

Thomas Cook CEO’su Fankhauser, haberin son kısmında ise “Favori destinasyonum Türkiye. Çünkü Türkler çok güzel insanlar” dedi.