Crowne Plaza İstanbul Florya IHG Ticari Forum’a ev sahipliği yaptı

Last Updated on 22 Nisan 2017 by Yaşar Çelik

 

Crowne Plaza İstanbul-Florya, 19-20 Nisan tarihlerinde IHG – Intercontinental Hotels Group, İngiltere Denham’daki Merkez Ofisinden üst düzey yöneticilerin katılımı ile gerçekleşen ticari forumda, Türkiye’deki tüm IHG otellerinin Genel Müdürleri ile yatırımcı ortaklarını ağırladı.

Bünyesinde 9 otel markasına sahip global bir şirket olan IHG, dünyada 100’e yakın ülkede 5 binden fazla oteli yönetiyor. Misafirlerin en sevdiği oteller arasında yerini alarak otelcilik sektörünün dünya çapındaki en büyük şirketlerinden birisi olmayı hedefleyen IHG’nin stratejisi otel misafirlerinin ilk tercihi olmak. Bu doğrultuda, otelcilik sektöründeki en iyi işletim sistemini kurmak, pazar payını arttırmak ve büyüme hedefini sürdürebilir hale getirmek için sektördeki yatırımlarının devamlılığına önem veren IHG için Türkiye Turizmi büyük önem ve potansiyel taşımaya devam ediyor.

Türkiye turizmi, otelcilik sektöründeki performans, operasyonel engeller ve de fırsatların masaya yatırıldığı 2 gün süren ticari forumda, Türkiye’deki IHG otellerinin genel müdürleri ve yatırımcılarının iç piyasa koşulları hakkındaki açıklamaları ile Türkiye turizminin gerçeklerini yansıttıkları görüşleri, önümüzdeki dönem planlamalarına oldukça önemli katkı sağladı.

Son zamanlarda sıkıntılı bir süreçten geçilmesine rağmen, Türkiye’de turizm sektörünün  oldukça güçlü kaldığını gözlemlediklerini belirten yetkililer, gerek iş geliştirme gerekse pazarlama ve tanıtım faaliyetleri açısından önümüzdeki dönem daha kapsamlı ve ortak hareket ile turizm aktivitelerinde daha fazla ivme kazanmanın mümkün olacağı bir platform oluşumunu desteklediklerini ifade ettiler.

Crowne Plaza İstanbul-Florya Hakkında:

Crowne Plaza İstanbul-Florya; Atatürk Havalimanı ve CNR Expo Fuar Merkezi’ne 7 km, dünyanın en büyük tematik akvaryumu ‘İstanbul Akvaryum’ ve Aqua Florya Alışveriş Merkezi’ne ise sadece 3 dakika yürüyüş mesafesinde bulunuyor.

Denize sıfır konumu ve mimarisiyle şehir merkezinde tatil beldesi sıcaklığını hissettiren ‘marine’ temalı otel, birbirine bağlı 4 ayrı blok ve 275’i Superior, 30’u Suite ve 1’i Presidential Suite olmak üzere tamamı balkonlu toplam 306 odaya sahip. Muhteşem deniz manzarası, geniş balkonlu odaları ve deniz kıyısında 7 kilometrelik yürüyüş parkuruyla dikkat çeken Crowne Plaza İstanbul-Florya, konaklama yapan misafirlerine SPA merkezinden yararlanma fırsatı sunuyor.

Büyüklüğü 45 metrekare ile 110 metrekare arasında değişen toplantı salonları ve 550 metrekare sütunsuz balo salonu ile özel davet ve toplantılara ev sahipliği yapan Crowne Plaza İstanbul-Florya’da açık hava etkinlikleri için toplam 1.600 metrekare olan havuz başı ve bahçe alanları da kullanılabiliyor.

A’laCarteRestaurant’larında Akdeniz ve dünya mutfaklarından iddialı lezzetler sunan otel, deneyimli ve hep güler yüzlü kadrosuyla fark yaratıyor.

*Crowne Plaza İstanbul-Florya; ‘The Guardian and Observer Travel 2016′ ödüllerinde misafirlerinin oylarıyla ‘’En İyi Otel Zinciri’’ seçilen Crowne Plaza Hotels&Resorts’un en yeni üyelerinden.