İstanbul’un turizm potansiyeline güç katacak yeni bir proje

Last Updated on 10 Mayıs 2017 by Yaşar Çelik

DATİ Yatırım Holding tarafından inşası süren İstanbul Turizm Merkezi’nde yükselecek otellerden ilki JW Marriott İstanbul Hotel& Conference Center oluyor. Şık ve göz alıcı mimariye sahip 449 oda kapasitesiyle göz kamaştıracak JW Marriott İstanbul Hotel & Conference Center İstanbul’da tek olacak. DATİ Yatırım Holding tarafından yaklaşık 200 milyon dolarlık bir yatırım ile hayata geçecek ve 500 yeni istihdam yaratacak otel İstanbul’a yepyeni bir soluk katacak.

Dünyanın önde gelen otel firmalarından Marriott International’ın lüks markalardan oluşan portföyünün bir parçası olan JW Marriott, cazibenin ve turizmin en önemli şehirlerinden biri İstanbul’da açacağı ilk ve çok özel tasarlanacak oteli için DATİ Yatırım Holding ile güçlerini birleştirerek bir ilke imza attı. DATİ Yatırım Holding A.Ş. tarafından 200 milyon dolarlık bir yatırım ile hayata geçecek olan otel İstanbul’a yepyeni bir soluk katacak.

İstanbul’un turizm potansiyeline güç katacak yatırım hakkında bilgi vermek üzere Marriott International Avrupa Lüks Operasyonlardan Sorumlu Başkanı (COO) Satya Anand, Marriott International Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Poğda Demircan, DATİ Yatırım Holding A.Ş. Yürütme Kurulu Başkanı Gökhan Kıran ve Dati Holding İştiraki olan Ataköy Otelcilik A.Ş Genel Müdürü Mehmet Culha’nın katılımıyla 10 Mayıs 2017 günü basın toplantısı düzenlendi.

Marriot International Avrupa Operasyonlardan Sorumlu Başkanı (COO) Satya Anand, DATİ Yatırım Holding A.Ş. Yürütme Kurulu Başkanı Gökhan Kıran

Gökhan Kıran: “İstanbul, Dünya’nın en iyi kongre şehirlerinden biri olma iddiasını her zaman sürdürüyor” Sheraton İstanbul Ataköy Hotel’deki basın toplantısında konuşan DATİ Yatırım Holding A.Ş. Yürütme Kurulu Başkanı Gökhan Kıran, dünyanın en büyük otel zincirlerinden Marriott International ile önemli bir işbirliğine imza attıklarını kaydetti. İstanbul’u dünyanın önde gelen turizm merkezlerinden biri haline getirmeye büyük katkı sağlayacak “İstanbul Turizm Merkezi”ni yaklaşık 500 bin metrekare bir alan üzerinde geliştirdiklerini hatırlatan Gökhan Kıran, JW Marriott İstanbul Hotel & Conference Center’in projenin en önemli parçalarından birisini oluşturacağını kaydetti.

Son dönemde yaşanan birtakım olumsuz olaylara rağmen İstanbul’un, Dünya’nın en iyi kongre şehirlerinden biri olma iddiasının her zaman sürdüğünün altını çizen Gökhan Kıran, yaptıkları yatırımın kentin kongre turizmine çok önemli katkı ve fayda sağlayacağını sözlerine ekledi.

Dati Holding İştiraki olan Ataköy Otelcilik A.Ş Genel Müdürü Mehmet Culha da, JW Marriott’un İstanbul’da ilk kez hizmete girecek olan otelininDeluxe Room, Club Room, Junior Suite, Club Suite, Executive Suite, Vice Presidental Suite ve Presidental Suite olmak üzere farklı oda tiplerinden oluşacağını belirtti.

Otelde, 354 adet Deluxe, 56 adet Suite, 39 adet Club oda bulunacağını kaydeden Mehmet Culha, “Ataköy Marina’da denize sıfır konumda hayata geçecek olan projede 40 metrekareden 250 metrekareye kadar farklı büyüklükleri bulunan şık tasarlanmış 449 adet oda yer alacak.” dedi.

JW Marriott İstanbul Hotel & Conference Center’in, tarihi İstanbul yarımadasına, iki kıtayı denizin altından birbirine bağlayan Avrasya tüneline ve Atatürk Havalimanı’na yakınlığının yanı sıra İTM projesi içindeki deniz otobüsleri iskelesi ve metro istasyonu ile tüm ulaşım ağlarının omurgasında yer aldığına dikkat çeken Mehmet Culha, sıcak, samimi dekorasyonu, panoramik deniz ve marina manzarası ile Türkiye ve Dünya’dan seçkin misafirlerine unutulmaz İstanbul hatıraları yaşatacağını sözlerine ekledi.

Satya Anand:”Dünyanın her yanından İstanbul’u ziyarete gelecek zevk sahibi seyahatseverleri, bu oteli ve bu karakterli şehri deneyimlerken ağırlamak için can atıyoruz” JW Marriott Istanbul Hotel & Conference Center’in Avrupa’daki büyümekte olan lüks otel portföylerine katılımından dolayı mutluluk duyduklarını belirten Marriott International Avrupa Lüks Operasyonlardan Sorumlu Başkanı (COO) Satya Anand, “Otelin modern ve sofistike tasarımı ile JW Marriott imzalı hizmetin birleşmesi bu şehirde lüksü yeniden tanımlayacaktır. Dünyanın her yanından İstanbul’u ziyarete gelecek zevk sahibi seyahat severleri, bu oteli ve bu karakterli şehri deneyimlerken ağırlamak için can atıyoruz”. dedi.

DATİ Holding İştiraki Ataköy Otelcilik A.Ş Genel Müdürü Mehmet Çulha, DATİ Yatırım Holding A.Ş. Yürütme Kurulu Başkanı Gökhan Kıran, Marriot International Avrupa Operasyonlardan Sorumlu Başkanı (COO) Satya Anand, Marriott International Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Poğda Demircan.

Çok önemli bir ana tanıklık ettiklerini söyleyenMarriott International Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Poğda Demircan, “Dünyanın en büyük otel firmalarından ikisi olan Marriott ve Starwood’un birleşmesi,Türkiye’de de 25 otelin, yatırımcı ve çalışanlarıyla birlikte aynı aile bünyesine katılmasını sağladı. Onlardan bir başkası da bugün burada hayata geçiyor. İstanbul Turizm Merkezi yeniden canlanırken, Sheraton ve JW Marriott markaları da aynı proje bünyesinde bir araya geliyor. İstanbul turizmine, özellikle de kongre turizmindeki potansiyeline duyulan güvenin tohumları işte burada atılıyor. İstanbul’un geleceğine duyduğu güven ve cesareti için DATİ Holding’e ne kadar teşekkür etsek azdır. Marriott International olarak biz de Türkiye turizminin hızlıca hakettiği günlerine döneceğine inanıyoruz ve Türkiye’ye yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Otelin Projesinde Tabanlıoğlu İmzası

Türkiye ve Dünya’da önemli yapılara imza atan Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından projelendirilen JW Marriott İstanbul Hotel & Conference Center, otel bünyesinde yer alacak farklı büyüklüklerdeki 15 adet toplantı salonu ile kurumsal buluşmalara ev sahipliği yaparken,650 metrekare genişliğindeki yüksek tavanlı ve son teknoloji ile donatılmış balo salonu ise 600 kişi kapasitesi ile özel günlerde ve toplantılarda misafirlerini ağırlayacak. Otel,80 metrekareden 650 metrekareye kadar toplamda 1400 kişilik misafir ağırlama kapasitesi ile tüm toplantıların vazgeçilmez adresi olacak.

Otelde konaklayan misafirler, dilerlerse 350 kişilik ana restoranda günlük lezzetleri tadabilecekler dilerlerse Fine Dining Restaurant’ta dünya mutfaklarından seçme lezzetleri deneyimleyebilecekler. Bunun yanı sıra otel kapsamında çok özel mimari ile öne çıkacak olan Lobby Lounge ve muhteşem bir manzaraya sahip bir de Roof Bar yer alacak. Eşsiz İstanbul manzarası, zengin barı, özel kokteylleri ve atıştırmalık lezzetleriyle şehrin en ilgi gören mekanlarından biri olacak olan JW Marriott İstanbul Hotel & Conference Centerhizmet kalitesi ile turizm’in önemli kentlerinden olan İstanbul’da kaliteyi yukarlara taşıyacak

Konferans, Toplantı ve Sosyal Etkinliklerin Vazgeçilmez Adresi Olacak

JW Marriott İstanbul Hotel &Conference Centerhemen yanında bulunan Konferans Merkezi ise toplantılara özel tüm ihtiyaçlar düşünülerek inşa edilecek, büyük konferans ve etkinlikler için benzersiz bir seçenek sunacak. 1000 kişi kapasiteli 9 adet toplantı salonu ve 2400 metrekare büyüklüğünde 2100 kişi kapasiteye sahip Konferans salonu da özel günlerinizin vazgeçilmez adresi olacak. İstanbul’da yapılacak büyük konferans ve kongrelere ev sahipliği yapmayı bekleyen JW Marriott İstanbul Hotel & Conference Center,otel bünyesinde bulunan 15 adet toplantı salonu ve Konferans Merkezinde bulunan 9 adet toplantı salonu ile birlikte toplamda 26 adet salon ve 4500 kişiyi ağırlayabilen konforlu ve şık salonlara sahip olacak.
SPA Merkezinde Ailelere Özel VIP Suitler

JW Marriott İstanbul Hotel & Conference Center’ın SPA merkezi 3000 metrekare alan üzerine kurulacak.Konforlu masaj odaları sakin ve rahatlatıcı dinlenme alanları, yeni teknolojiler ile donatılmış fitness salonundan özel çalışma alanlarına,jakuziden buhar odasına, saunadan kar çeşmesine ve Türk hamamına kadar vereceği hizmetleriyle misafirlerine eşsiz bir deneyim sunacak. SPA ve masaj paket seçenekleri ile konuklarına benzersiz bir deneyimi yaşatacak JW Marriott İstanbul Hotel & Conference Center’ınSPA Merkezi, naif bir müzik, loş ışıklar ve huzur verici kokular eşliğinde, benzersiz duyguların kapılarını aralayacak, misafirlerine daha önce yaşamadıkları duyguları deneyimleme fırsatı verecek. SPA Merkezinde ayrıca çok özel tasarlanmış VIP Suit odalar bulunacak. VIP Suitler’de çiftlere özel masaj odası, hamam, jakuzi, sauna ve özel soyunma odaları ile SPA merkezinde bulacakları her hizmeti kendilerine ayrılmış olan bu özel suitlerde aileleri veya eşleri ile alma imkanı bulacaklar.

Eşsiz Konum ve Kolay Ulaşım İmkânı

JW Marriott İstanbul Hotel & Conference Center, Marmara Denizi kıyısında maviyle yeşilin buluştuğu bir noktada İstanbul Turizm Merkezi’nin kalbinde misafirlerini ağırlayacak. Otel,deniz otobüslerine yürüme mesafesinde yer alırken, yanı başında metro durağı bulunacak.Atatürk Havalimanı, İstanbul Fuar Merkezi’nede yakın bir mesafede konumlanan otel, özel bir manzaraya sahip Ataköy Marina Mega Yat Limanı ile aynı alan içinde olacak. Bağlantılı otoyollara yakın konumu ve 3’üncü Havalimanı’na da kısa mesafesiyle büyük ilgi görecek. MisafirlerJW Marriott İstanbul Hotel & Conference Center’a diledikleri ulaşım imkânlarını seçerek kolayca ulaşabilecekler.

JW Marriott Hotels & Resorts hakkında

JW Marriott, Marriott International’ın lüks otel portföyünün bir parçasıdır.Bu portföy dünya genelinde fevkalade tesislerden ve özel resort destinasyonlardan oluşmaktadır. Bu şık oteller, JW Hizmeti TM’ni arayan, sofistike ve öz güveni yüksek seyahatçilere hizmet vermektedir. JW HizmetiTM, gerçek lüksün sadece yaptığı işe tutkuyla bağlı kişiler tarafından yaratılabileceğini savunan marka felsefesini temsil eder. JW Otelleri, markanın taahhüdü olan hayli koreografik servis beklentilerini ve modern konut vari tasarımları hayata geçirmek üzere tecrübeler tasarlarken, misafirlerinin tutkularını yaşamalarını ve otele ilk geldikleri günden daha doygun ayrılmalarını sağlamaktadır. Bugün, 30 ülke ve bölgede 80’in üzerinde JW Marriott oteli bulunmaktadır. JW Marriott, sektörün ödüllü misafir-sadakat programı olan ve bünyesinde The Ritz-Carlton Rewards®’u da barındıran Marriott Rewards® programına dahil olmaktan gurur duymaktadır. Üyeler şimdi Starwood Preferred Guest® üyelik hesaplarını members.marriott.com üzerinden Marriott Rewards ile birleştirerek elit statülerini eşitleyebilmekte ve sınırsız puan transferi yapabilmektedir. Daha fazla bilgi için JW Marriott online adresimizi, Instagram, Twitterve Facebook hesaplarımızı ziyaret edebilirsiniz.

DATİ Yatırım Holding A.Ş. hakkında

Çok ortaklı kurumsal bir yönetim anlayışının başarıyla uygulandığı, turizm sektöründe birlik ve beraberliğin sembolü Denizciler Ataköy Turizm ve İnşaat ve A.Ş. (DATİ), 2004 yılında kuruldu. DATİ, özelleştirme ihalesi sonucu kazandığı, Türkiye’nin modern anlamdaki ilk alışveriş merkezi GALLERIA, ilk 5 altın çıpalı marinası Ataköy Marina, 5 yıldızlı İstanbul Sheraton Ataköy Otel, mükemmel konumlu Ataköy Marina Park ve rezidanslarını içinde barındıran müthiş kompleksin yönetimini 2005 yılında üstlendi.Aynı yıl şirket DATİ Yatırım Holding A.Ş. unvanını aldı. DATİ Yatırım Holding, İstanbul’u dünyanın önde gelen turizm merkezlerinden biri yapmaya büyük katkıda bulunacak İstanbul Turizm Merkezi’ni (İTM) hayata geçirmeye hazırlanıyor. Geniş yeşil alanların denizin mavisi ile buluştuğu eşsiz proje, yaklaşık 500 bin metrekare bir alan üzerinde geliştiriliyor. Projede, alışveriş ve yaşam merkezleri oluşturulurken, Sheraton ve JW Marriott gibi uluslararası konaklama zincirlerinin 5 yıldızlı otelleri, Türkiye ve Dünya’dan seçkin misafirlerini İstanbul’da hizmet verecek. Yaklaşık 200 bin metrekare yeşil alanın yer alacağı projenin içine yayılacak yürüyüş ve bisiklet parkurları, parklar yoğun kent yaşamı içerisinde insanlara nefes alma imkanı sağlayacak. Proje kapsamında 550 yat kapasiteli Ataköy Marina’nın yanında inşa edilen mega yat limanı, 100 metreye kadar uzunluktaki 232 mega yata aynı anda ev sahipliği yapma kapasitesine sahip Türkiye’nin gerçek anlamda ilk mega yat limanı olarak hizmete girdi.