Uluslararası MICE Derneği “Eğitimlere Başladı”

Last Updated on 25 Mayıs 2017 by Yaşar Çelik

Tüm sektör paydaşlarını bir araya getirmek, kamu ve özel sektör nezdinde kitlesel muhatap olabilmek adına yola çıkmış olan Uluslararası MICE Derneği eğitimlere hızlı başladı.

Tüm sektör paydaşlarını bir araya getirmek, kamu ve özel sektör nezdinde kitlesel muhatap olabilmek adına yola çıkmış olan Uluslararası MICE Derneği, 19 Ocak tarihinde gerçekleştirdiği “ACENTA LANSMANI” 24 Mart tarihinde gerçekleştirdiği “DANIŞMA KURULU TOPLANTISI” 31 Mart – 02 Nisan tarihlerinde gerçekleştirdiği “KAZ DAĞLARI FAM TRIP” 29 – 30 Nisan tarihlerinde gerçekleştirdiği “ÇALIŞMA GRUPLARI VE KOMİSYONLARI” oluşturma ve 04 Mayıs tarihinde gerçekleştirdiği (MICE çalışan acenta yönetici ve çalışanları, oteller, MICE lojistik firmaları, Restaurant, kafe, bar yöneticileri, rehberler, havayolları, turistik yüzer gemi işletmeleri, piknik mekan yöneticileri, etkinlik mekan yöneticileriyle birlikte, iş, sanat, spor dünyasından yaklaşık 1000 misafirin katıldığı) “BÜYÜK MICE BULUŞMASI” etkinliğinden sonra ajandasında bulunan, sektör paydaşlarının kişisel gelişim ve uzmanlıklarına yönelik gerçekleştirmeyi planladığı eğitim organizasyonlarının ilkini Radisson Blu Bosphorus Hotel Istanbul ev sahipliğinde, tüm Radisson Blu Otelleri yöneticileri, MICE çalışan acenta yöneticileri, MICE lojistik firma yönetici ve çalışanları, kanaat önderleri ve basının katılımıyla gerçekleştirdi.

Boğaz manzaralı Pupa Terasta gerçekleşen ve yoğun katılımın olduğu “Business Review Workshop” etkinliğinde katılımcılar, Selim Geçit’in eğlenceli sunumu ile Business Review Workshoplarından tanıdığımız Nitin Nohria’nın kaleme aldığı “Çalışan Motivasyonu İçin Yeni Güçlü Bir Model” eğitiminde, bulundukları yere disiplinli yaşam kurguları sayesinde gelmiş, iş dünyasının en çok aranan yönetici ve en ilham verici liderlerini dinleme fırsatı yakaladılar.

Gecede konuşan Uluslararası MICE Derneği 2. Başkanı Hüseyin Kurt, ‘’Uzmanlığımız dışındaki alanlarda güçlenmek için zaman ayırmak, yoğun iş temposu yüzünden çok kolay olamamaktadır. Bu ‘’Workshop‘’ ile birlikte devrim niteliğindeki iş dünyası fikir ve yaklaşımlarını, iş dünyasının 4×4’lük liderlerinin öğrenme rejimini bize aktaran Sayın Selim Geçit hocamıza çok teşekkür ederiz.‘’ dedi.

Önümüzde ki dönemde eğitimlerin artacağı müjdesini paylaşan Sn. Kurt, en yakın eğitimin Temmuz sonu ve Ağustos ayı başında Radisson Blu Hotel Tuzla sponsorluğunda üyelerimiz öncelikli olmak üzere 1 tam gün “ikna bilimi ve etki prensipleri eğitimi “1 tam gün” zorluklarla mücadele takım aktivitesi” organizasyonunun olacağını paylaştı.

Gecede bir diğer söz alan isim ise Carlson Rezidor Grup Türkiye Satış Direktörü Aslı Borakan oldu. Sn. Borakan, ‘’öncelikle böyle bir geceye Radisson Blu Otelleri olarak ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Radisson Blu Otelleri olarak, MICE acentaları ile uzun soluklu ve yoğun bir işbirliğimiz bulunmakta.
Uluslararası MICE Derneğini ile kurulduğu günden bugüne iletişim halindeyiz. Dernek ile geliştirdiğimiz projelerin ilkinde bir aradayız. Yıl içerisinde ve bundan sonra bir çok projeye birlikte imza atıyor olacağız. Gerçekleştireceğimiz projelerin ilkinin eğitim içermesini sektörümüz adına çok önemsiyoruz. Bu eğitimlerin sektörümüzün hizmet çıtasına yapacağı katkı da tartışılmaz. Tekrar emeği geçenleri kutluyorum.”

MICE çalışan acentalar için Radisson Blu Otelleri olarak geliştirdikleri paket ve avantajlardan da bahseden Sn. Borakan, herkese keyifli ve eğlenceli bir akşam diledi.

Katılımcılar, eğitimden sonra Radisson Blu Bosphorus Hotel İstanbul’un eşsiz boğaz manzarasında Executive Chef Ömer Esen’in katılımcılar için hazırlamış olduğu enfes lezzetleri atıştırıp, sohbet ederken, 321 Müzik firmasının, Müzik direktörü olan Tamer Bey’in katılımcılar için hazırlamış olduğu etkinlik menüsü kıvamında (Seren Kuloğlu ”Oldies But Goldies” Keman Show, Ahmet Serkan ”Voice Master” Live Performance, Elvan Kızılay ”Smooth” Elektro Keman Show, Feray Tekşahin ”Pop Hits” Elektro Keman Show, Batuhan Parlak ”Enjoy Arabia’ Perküsyon Show, Alper D ”Open Mic Show” & Dj) performanslar ile keyifli dakikalar geçirdiler.

Türsab Başkan Danışmanı ve Troja MICE Genel Müdürü Yüksel Türemez, TÜROB YK Üyesi ve Armada Hotelleri YK Başkanı Kasım Zoto, Detur CEO ‘ su Firuz Bağlıkaya, İstanbul Turistik Yüzer Gemi İşletmeleri Derneği Genel Sekreteri Barbaros Mete, Jolly Tur & MICE YK Başkanı Mete Vardar, Gastronomi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe, Inflow Travel Summit Başkanı Emre Gelen, MEA Travel Agency Genel Müdürü Mücella Tarhan, Kıtes Travel & Kıtes Event Kurucusu Handan Atamer Engin, Türsab Boğaziçi BYK YK Başkanı ve Concord Tur Kurucu Ortak Atilla Sedat Düzgün, Dem-Co Turizm ve Türsab Mice Komitesi Genel Sekreteri Nalan Yeşilyurt, Uluslararası MICE Derneği Sayman, Türsab Boğaziçi BYK YK Üyesi ve Maay Event Kurucu Ortak Mali Kanji, Yrd. Doç. Dr. Ve Kokartlı Rehber Nur Ündey Kalpaklıoğlu, Dama Tur Firma Sahibi ve Türsab Boğaziçi BYK YK Üyesi Çetin Yılmaz, ECC Tur Genel Müdürü Ercan Gündoğdu, Plus MICE Genel Müdürü Mehmet Bağdatlı, Anthusa Travel ve Türsab Boğaziçi BYK YK Üyesi Fatih Çamlıca, AİSİ Turizm Firma Sahibi ve Türsab Boğaziçi BYK YK Üyesi Erdal Küçük, Tatil Days Firma Sahibi ve Türsab Boğaziçi BYK YK Üyesi Nilgün Hanım, Couture Travel Services Firma Sahibi ve Profesyonel Tur Rehberi Sayın Sema Uysal, OMV Petrol Ofisi Kurumsal İletişim Müdürlüğü, Sürdürülebilir İç İletişim ve Etkinlik Müdürü Sayın Ragıp Ertuğrul, Uluslararası MICE Derneği Başkanı ve Jolly MICE Proje ve İş Geliştirme Yöneticisi, Hüseyin Kurt Uluslararası MICE Derneği 2. Başkan, Türsab Boğaziçi BYK YK Üyesi, Oliva Mice Kurucu Ortak, Ertuğrul İstanbullu Uluslararası MICE Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Emi Tour Kongre ve Toplantı Müdürü, Amadeus Türkiye Satış Müdürü Buket Suyolcu, Fly Dubai Türkiye Satış Müdürü Evren Ökmen, Pegasus Satış ve Network Planlama Direktörü Emre Pekesen, Singapur Hava Yolları Satış Yöneticisi Gizem Bolluğun yanı sıra sektörün önemli MICE Çalışan Acenta ve MICE Lojistik Firmaları yönetici ve çalışanlar katıldı.. Bir Event, Dekon Kongre ve Turizm, Excon MICE, Transfer Ofis, Bej Event, Sarı Yapımlar, Touristica MICE, Social Attend, Emi Tour, Arkadyas Bilişim, Lime Catering, ETS MICE, Contrust Kongre ve Organizasyon, Jolly MICE, Afiş Tur, OCT Turizm, Mets Mi Turizm, Anı MICE, VOT, Oliva MICE, Tourismo Group, Pronto MICE, Meridyen Turizm, Aktive Turizm, Event Line, Etix Event, Brand Travel, Vista Turizm, FHS, Magnesia Turizm, Event Corp. Roots Event Management, AD Station, Topkon, Experta, Sağlık İletişimi, MottoPS, yoğun bir basın katılımı, ve Radisson Blu Otelleri Yöneticileri Katılım Gösterdi.