Arel Üniversitesi Basketbol takımı Avrupa’da şampiyonluk hedefliyor

Last Updated on 31 Ekim 2017 by Turizm Günlüğü

Avrupa Üniversite Sporları Federasyonu (EUSA) tarafından Macaristan’ın Miskolc şehrinde 16-23 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan Avrupa Üniversiteler Basketbol Şampiyonası’nda ülkemizi, İstanbul Arel Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı temsil edecek.

İstanbul Arel Üniversitesi Erkek Basketbol takımı Avrupa Şampiyonluğu için hazırlıklarına başladı. Avrupa Şampiyonası’nda; İtalya’dan University Of Bologna, Fransa’dan University Of Rouen, İspanya’dan University Of Seville, Portekiz’den University Of Averio, Almanya’dan University Of Munster, Rusya’dan Saint-Petersburg State University of Technology and Design, Türkiye’den İstanbul Arel Üniversitesi ile birlikte toplam 16 ülke üniversitesi şampiyon olmak için mücadele edecek. Şampiyonanın favorisi olarak ev sahibi Macaristan temsilcisi University Of Miskolc ile İstanbul Arel Üniversitesi gösteriliyor. Turizm Gazetesi olarak bizde İstanbul Arel Üniversitesi Erkek Basketbol takımı Avrupa Şampiyonluğunda destekliyoruz.

Şampiyona öncesi İstanbul Arel Üniversitesi Erkek Basketbol takımını ziyaret eden Üniversite Mütevelli Heyeti Başkanı Kemal Gözükara ve Üniversite Rektörü İhsan Derman, Oyuncuları ve teknik kadroyu kutladı. İstanbul Arel Üniversitesinin ülkemizi Avrupa Şampiyonası’nda en iyi şekilde temsil edeceğine inandıklarını ve Macaristan’dan şampiyonlukla döneceklerini belirterek başarılar diledi.