Dünyanın ilk Termal Ramada’sından bir ilk daha

Last Updated on 14 Temmuz 2017 by Yaşar Çelik

Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa otelinin altında koyun&keçilerden oluşan çiftlik, 50’ye yakın tavuğun bulunduğu kümes ve 3 dönüm büyüklüğünde organik bahçe yapıldı.

Halil ÖNCÜ-GÜRE/ KAZDAĞLARI

Konuya ilişkin Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yağız Öngen şunları söyledi: “Bahçemizde sebze ve meyveler; Kazdağlarının uzak köylerinde, genetiği bozulmamış ve halen geleneksel doğal yollarla üretilen tohumlardan elde ettiğimiz fidelerden yetiştirilmiştir. Üretimin bütün süreçlerinde kimyasal gübre ve ilaç kullanmıyoruz. Mutfağımızda pişirilerek misafirlerimize sunulan sebze ve meyvelerin çoğu bu eko gardenımızdan geliyor. Yumurtaları da bahçemizin hemen yanında oluşturduğumuz kümesteki yerli köy tavuklarımızdan topluyoruz.”

Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yağız Öngen

Ace of Mice’ta 2017 Ege Bölgesi En İyi Toplantı Oteli seçilen Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa’da toplantı talepleri ciddi anlamda arttı diyen Yağız Öngen, “Bu taleplerin hepsine bu organik bahçemizi de sunuyoruz. Güzel bir takım aktivitesi oluyor. Bölgemize çok önemli şirketlerin toplantıları çekebilmek ve bu şirketlerin üst düzey yöneticilerine bölgemizi anlatmak adına doğallığı ön planda tutmamız önemli. Aynı zamanda oteldeki misafirlerin çocukları için de doğayla buluşma imkanı tanıyoruz” dedi.

Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa, kümesin yanında keçi ve koyunlarda bulunan otel, ileriki zamanlarda hayvanların sayıları çok daha arttıracak; organik bahçeyi daha da büyütecek.