Kuzey Kıbrıs, medikal turizm adası olacak!

Last Updated on 21 Temmuz 2018 by Yaşar Çelik

Yakın Doğu Üniversitesi Yöneticilerinden ve Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan, Kuzey Kıbrıs’ın bir sağlık turizmi adası olarak emin adımlarla ilerlediğini söyledi.

Halil ÖNCÜ-ANTALYA

Ahmet Savaşan, Kuzey Kıbrıs’ın yakın coğrafyada, Orta Doğu’da, Avrupa’da sağlık turizminde çekim noktası olması için çok büyük çaba gösterdiklerini ifade ederken, “Yakındoğu Hastanesi başta olmak üzere, Dr.Suat Günsel Hastanesi, 10’a yakın özel hastane ve yine sayıları 15’leri bulan tüp bebek merkezleri ile medikal turizmde Kıbrıs adası bir sağlık turizmi adası olarak emin adımlarla ilerliyor. Bu anlamda 3.yaş turizminin, geriatri bakım gibi konularda da ciddi adımlar atıyoruz. Kuzey Kıbrıs’ımızı yakın coğrafya da, Orta Doğu’da, Avrupa’da sağlık turizminde çekim noktası olması için çok büyük çaba gösteriyoruz” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi Yöneticilerinden ve Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan

Öte yandan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın, Antalya’da, ‘Kuzey Kıbrıs Çok Yakında’ sloganıyla düzenlediği ‘KKTC Tanıtım Günleri’ ilgi ile takip edildi. KKTC Tanıtım Günleri’ etkinliği için Antalya’da bulunduklarını ve güzel bir Kıbrıs tanıtımım yapıldığına dikkat çeken Ahmet Savaşan “ Kıbrıs’ımızı Antalya’ya getirdik. Amacımız, insani, turistik, sağlık ve yüksek öğretim başta olmak üzere bütün özelliklerimizi Antalya’mız ile buluşturmak ve ülkemizdeki turizm zenginliklerimizden faydalanmalarını sağlamak. Bizler bu anlamda gerek Yakın Doğu Üniversitesi olarak gerekse de Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanlığı olarak burada bulunmamızın esas sebebi, ülkemizdeki hem sağlık eğitimi hem de sağlık turizmimizi buradaki profesyonellere anlatmak. Burada yaptığımız görüşmeler neticesinde olumlu gelişmeler olabileceğini söyleyebilirim. Amacımız Kuzey Kıbrıs’ımızı, kültürünü, tarihini ve turistik zenginliklerini Antalya ile buluşturmaktı” diye konuştu.

Video: