İstanbul’un ilk ve tek termal oteli, yüzde 95 doluluk oranına ulaştı

Last Updated on 17 Ağustos 2017 by Yaşar Çelik

DoubleTree by Hilton markalı ilk ve tek kaplıca oteli olup 2.5 yılda yüzde 95 doluluk oranına ulaşan DoubleTree by Hilton Istanbul Tuzla, misafir memnuniyeti açısında da çok başarılı bir performans ortaya koydu.

Dünyada DoubleTree by Hilton markalı tek kaplıca oteli olan DoubleTree by Hilton Istanbul Tuzla, kuruluşundan bugüne geçen 2.5 yıllık süreçte hem doluluk oranları hem de misafir memnuniyeti açısından çok başarılı bir performans ortaya koydu. Bu başarıyı nasıl yakaladıklarına ilişkin Turizm Günlüğü’ne özel açıklamalar yapan DoubleTree by Hilton Istanbul Tuzla Genel Müdürü Mustafa Yıldız, “Hilton markaları arasında tek termal otel biziz. İstanbul’da da faaliyet gösteren tek termal oteliz. Ve DoubleTree by Hilton gibi dünya çapında prestijli bir marka ile termal yapıyoruz. Markanın ve termalin gücü birleşince ciddi bir sinerji ve kalite ortaya çıkıyor. DoubleTree by Hilton Istanbul Tuzla açılalı 2. 5 yıl oldu. Bu 2.5 yılın ilk 2 ayından sonra hızla iyi bir performans, doluluk ve memnuniyet üreten bir otel haline geldik” dedi.

DoubleTree by Hilton Istanbul Tuzla Genel Müdürü Mustafa Yıldız

“MİSAFİR KİTLEMİZ OTURDU”

Otellerinin artık hem Hilton hem termal markası ile anıldığına dikkat çeken Mustafa Yıldız, şunları söyledi: “İnsanlar, ‘Termal Hilton’a gidelim’ diyor, ‘Hiton Tuzla’ya gidelim’ demiyor. Çünkü bu alanda şu an tekiz. Bu nedenle artık oturmuş bir misafir kitlemiz var. Tabii şöyle de bir gerçek var ki A ve A Plus misafir kitlesine hizmet veriyoruz. İnsanlar otelimize gelip şifalı sularımızı deneyip fayda sağladıklarında, iyi bir hizmet ve yiyecek-içecek kalitesi aldıklarında, tekrar gelmeleri zor olmuyor. Satış departmanımızın eli bu anlamda çok güçlü. Çünkü insanları buraya getirdikten sonra yiyecek-içecek ve ön büro departmanı olarak iyi bir karşılama ve hizmetle, mutfakta çıkan müthiş yemeklerle öne çıkıyoruz.

“MUTFAĞIMIZI FRANSIZ ŞEF CHRISTIAN PULMARE KURDU”

Geçen gün sektörden bir dostumuzla konuşurken dedi ki, ‘Dünya kadar DoubleTree by Hilton gezdim ama hiçbir DoubleTree konseptinde böyle yemekler, böyle bir menü çeşitliliği ve böyle bir lezzet görmedim’. Otelimizin mutfağını Fransız bir aşçı olan 3 Michelen yıldızlı Christian Pulmare kurdu. Mutfağımızın menüsünü, kurulumunu ve demolarını Christian Pulmare ile birlikte yaptık. Anlaşmamızın süresi dolunca kendisi otelimizden ayrılıdı ve biz de yerli aşçılarımızla yola devam ettik. Christian Pulmare otelimizde çalışırken, yerli aşçılarımızla birlikte çalıştı. Bir misafir gittiği otelde temizlik ve hijyen, güler yüzlü hizmet ile kendisini memnun edip alternatifler sunacak imkanlar arar. Otelimize gelen kitle; hafta içi iş seyahati yapan business dediğimiz kesim, hafta sonu ise aileler.

“DOLULUK ORANLARIMIZ HİÇ DÜŞMÜYOR”

Aileler otelimize daha çok termal amaçlı geliyor. İçerisinde 852 adet ağaç, bir adet tenis kortu, açık yüzme havuzu, Hilton hariç iki ayrı bahçede restoranı, çocuk parkı ve hayvanat bahçesi olan 34 dönümlük bir bahçede çocukları eğlenirken kendileri de termal havuzda termal kil masajı dediğimiz özel bir masaj yaptırabiliyor. Bu masaj Türkiye’de sayılı yerde yapılıyor. İstanbul’da hiçbir yerde yok, onu biliyorum. Misafirlerimiz otelimizde böyle bir hizmeti aldıkları için mutlu oluyor. Böylece satış ofisimiz de güçlü oluyor. Tekrar o misafiri getirmek için zorlamıyor. Misafir kendisi geldiği için satış ofisimiz de yeni hedeflere koşuyor. O sebepten dolayı burası güçlü bir durumda. Doluluk oranlarımız ay bazında yüzde 90-95’lerde. Yaz-kış farketmeksizin bu oranların altına düşmüyoruz.

“SADECE ODA DEĞİL, PAKET SATIYORUZ”

DoubleTree by Hilton Istanbul Tuzla olarak misafirlerimize konaklamalı ve konaklamasız olmak üzere iki tip termal hizmet sunuyoruz. Evi yakın veya bütçesi dar olduğu için konaklamasız termal hizmeti tercih edenler misafirlermiz de oluyor. Konaklamalıyı tercih edenler için termal hizmetimiz biraz daha kapsamlı ve geniş oluyor. Otelimize geldiğinizde resepsiyon sizi en iyi şekilde karşılıyor ki otele girerken bir paket almış oluyorsunuz. Biz sadece oda değil, paket satıyoruz. Otele girdiğiniz andan itibaren resepsiyon size çok güzel bir info veriyor. Paketiniz ne? Aroma terapi paketi mi, termal detoks paketi mi, full aktivite paketi mi, soft paket mi, mika gold paketi mi, mika silver paket mi? Birçok kapsamlı paketimiz var.

“ASIL FARKIMIZ, TERMAL KİL MASAJI”

Hangi paketi aldıysanız resepsiyon bununla ilgili size en iyi infoyu veriyor. ‘Otelimize hoş geldiniz’ diyerek satın aldığınız paketin neleri kapsadığına dair size detaylı bilgi aktarıyor. ‘Spa’da günde bir defa termal kil masajınız var. Sabah, öğlen ve akşam yemeği dahil. Gün boyu havuz alanlarını kullanma hakkına sahipsiniz. Paketinizin içine dahil özel jakuzi alanlarınız, aile hamamlarınız var” vs. diyor. Akabinde de misafirimizi odasına alıyoruz. Misafir odasına gittikten sonra bornozunu giyiyor ve Spa katına iniyor. Spa katına indiği andan itibaren bütün olay başlamış oluyor. Buradaki görevli personelimiz isminizi ve oda numaranızı aldığında hangi paketi satın aldığınızı da görüyor. O pakete uygun olarak hemen işleme başlanıyor. Çiftseniz eğer sizi aynı odaya couple masaja alıyor. Normal bildiğimiz yağlı masajlar da var, thai masajı da var ama bizi asıl öne çıkanlarımız termal kil masajıdır. Size termal suyla yapılmış burada özel çıkan kil ve çamurla komple masaj yapıyorlar. O çamur sizin üzerinizdeyken, burada elektrikli battaniye tarzında bir şeyin içine girip orada yarım saat kalıyorsunuz.

“KADİFE HİSSİ VEREN YUMUŞUK BİR CİLT”

Bu süre sonunda o çamur üzerinizde komple kuruyor. Kuruduktan sonra da o çamurlar otomatikman pıtır pıtır dökülüyor. Dökültükten sonra siz sadece onun üzerine bir duş alıyorsunuz. Duş aldıktan sonra cildiniz kadife gibi oluyor, yumuşuyor. Aynı zamanda bu çamur, vücudun deri altında bulunan toksitlerini ve pis sularını alıyor, emiyor. Dolaysıyla siz daha dinç ve kadife hissi veren bir ciltle hayatınıza devam ediyorsunuz. Hemen ardından termal havuzlara geçip onları kullanıyorsunuz. Sonra size özel jakuzilerde termal suyla yıkanıyorsunuz. Gün boyu bu termal sularda rahatlıyorsunuz. Ertesi gün başka bir özel termal masaj hizmeti alıyorsunuz. Bir günlük, iki günlük veya üç günlük paketlerle satışımızı bu şekilde devam ettiriyoruz. Bizim için işin en güzele tarafı, misafirlerimizin buradan mutlu ayrılmasıdır”.