İnegöl Belediyesi, doğa turizmi ile atağa geçti

Last Updated on 30 Ağustos 2017 by Yaşar Çelik

İnegöl Belediyesi, Kurban Bayram’ında doğaseverlere çok özel bir dinlenme rotası çiziyor. Hem yeşili hem de doğal güzellikleriyle ünlü İnegöl’de, bu bayram bambaşka geçecek.

Yüzyıllardır hem yerli hem de yabancı turistlere ev sahipliği yapan Oylat, hem şifa bulmak hem de tarihi dokuyu gezmek isteyenleri bir araya getiriyor. Kaplıca, mağara ve şelalenin bulunduğu Oylat, yemyeşil doğasının içerisindeki otelleri ile de doğaseverlere eşsiz bir konaklama deneyimi sunuyor.

Doğa turizmi ayağıyla da atağa geçen İnegöl Belediyesi, yaptığı mega projelerle de adından söz ettiriyor. Toplam 80 bin metrekarelik alanda gerçekleştirdiği DOSTUM (Doğa Sporları ve Turizm Merkezi) projesiyle, dileyen herkese doğayla iç içe spor yapma imkanı sunuyor.

Alanda hem spor yapmayı hem de fotoğraf çekmeyi sevenler için fotosafari, yürüyüş severler için yemyeşil rotaların oluşturduğu trekking, su sporları sevenler için kano deneyimi, macera ve adrenalin sevenler içinse atv safari, motocross ve off-road, okçuluk ve yamaç paraşütü deneyimi imkanı sunuluyor.

İnegöl Belediyesi, tertemiz havasını ve doğasını yıllardır koruyarak gerçekleştirdiği turizm yatırımlarıyla hem doğal güzellikleri yaşamak, hem spor yapmak hem de yeni yerler keşfetmek isteyen herkesi bir araya getiriyor.