Dünya kruvaziyer sektörü Seatrade Eurupe 2017’de buluştu

Last Updated on 15 Eylül 2017 by Yaşar Çelik

Global Ports Holding, kruvaziyer sektörünün küresel platformlarından Seatrade Eurupe 2017’de de ön planda yer aldı. Hamburg’da gerçekleştirilen fuarın ana sponsorlarından olan Global Ports Holding, 14 limanın tanıtıldığı standı ile de kruvaziyerin önemli temsilcilerinin ilgi odağı oldu.

Dünya kruvaziyer sektörünün en önemli buluşmaları arasında yer alan Seatrade Europe 2017, 6-8 Eylül tarihleri arasında Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlendi. 3 gün boyunca dünya kruvaziyer sektörünün kalbinin attığı fuarda 260 katılımcı firma yer aldı. Fuarın yanı sıra paneller, konferanslar ve etkinliklerle, kruvaziyer sektörünün her açıdan ele alındığı Seatrade Europe 2017, 40 ülkeden 5000 ziyaretçi çekti.

Dünyanın lider kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding, Seatrade Europe 2017’nin ana sponsorları arasında yer aldı. Başta CEO Emre Sayın, Arpak Demircan, Stephen Xuereb’in de aralarında bulunduğu Global Ports Holding üst yönetimi de Seatrade Europe’ya katılarak, çeşitli görüşmeler gerçekleştirdiler.

Global Ports Holding, yine Hamburg’da Seatrade Europe 2017 öncesinde 5 Eylül’de gerçekleştirilen bir başka küresel platform CLIA Zirvesi’ne de katıldı.

Global Ports Holding, Seatrade Europe 2017’de yer alan standında da 8 ülke, iki kıta ve 5 denize yayılmış 14 kruvaziyer limanını, Genel Müdürlerinin bizzat katılımlarıyla tanıttı.

Seatrade Europe 2017 ve CLIA Zirvesi boyunca ayrıca, bu yıl İtalya’da koşulacak iyilik zincirinin son halkası olan Global Run Ravenna’nın da tanıtımı yapıldı.

GLOBAL PORTS HOLDING HAKKINDA:

Global Ports Holding (GPH); Türkiye’deki en yoğun kruvaziyer yolcu trafiğine ev sahipliği yapan Kuşadası’ndaki Ege Port’un yanı sıra Antalya’daki Port Akdeniz ve Muğla’daki Bodrum Kruvaziyer Limanı’nı işletmektedir. GPH yurt dışında ise; İspanya’da Akdeniz destinasyonunun en gözde limanı Barselona Kruvaziyer Limanı ile Malaga Kruvaziyer Limanı’nı, Karadağ’da Port of Adria (Bar Limanı), Portekiz’de Lizbon Kruvaziyer Limanı, Singapur’da Singapur Kruvaziyer Limanı, Malta’da Valletta Kruvaziyer Limanı, Hırvatistan’da Dubrovnik Kruvaziyer Limanı’nı işletmektedir. İtalya’da ise en çok ilgi çeken turizm merkezlerinden ve en önemli indi/bindi limanlarından Venedik Kruvaziyer Limanı ile birlikte, Ravenna Kruvaziyer Limanı, Cagliari Kruvaziyer Limanı, Catania Kruvaziyer Limanı’nı operasyonel yapısına katan GPH, ayrıca Portovenere’de kruvaziyer yolcularına karaya ulaşım hizmeti veren La Spezia Cruise Facility şirketini de bünyesine ekledi.

700’ün üzerinde çalışanı ile GPH, Asya Pasifik ve Akdeniz’deki güçlü varlığı ile yaklaşık 7,8 milyon yolcuya hizmet vererek, Akdeniz’deki pazar payını yüzde 25’e ulaştırdı. Türkiye’de Port Akdeniz (Antalya) ve Karadağ’da Port of Adria (Bar Limanı) ile ticari liman işletmeleri faaliyetlerinde toplam 1.5 milyon ton kargo ve 215 bin TEU konteyner elleçledi.